GKS Bełchatów – Widzew II Łódź 0:2 (0:0)

24 sierpnia 2022, 19:00 | Autor:

Zwycięstwem zakończył się mecz rezerw z GKS Bełchatów! Widzewiacy do przerwy bezbramkowo remisowali, lecz w drugiej połowie, po bramkach Mateusza Kempskiego i Kacpra Trenknera, wygrali na bardzo trudnym terenie 2:0 i powrócili na fotel lidera IV ligi.

Skład na to hitowe spotkanie stanowili etatowi gracze rezerw, gdyż w kadrze nie znalazł się żaden przedstawiciel pierwszego zespołu. Między słupkami stanął Marcel Buczkowski, a dostępu do jego bramki bronili: Kamil Tlaga, Hubert Lenart, Daniel Chwałowski oraz Damian Pokorski. Strefę pomocy tego dnia utworzyli Filip Przybułek, Maciej Kazimierowicz i Łukasz Plichta. W formacji ofensywnej mogliśmy zobaczyć natomiast Daniela Mąkę, Mateusza Kempskiego oraz Konrada Niedzielskiego.

Pierwszą akcję w tym spotkaniu stworzyli sobie gospodarze – po błędzie Lenarta, z dystansu uderzył Miłosz Nowak, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników z pola i skończyło się tylko na strachu. Kilka minut później to widzewiacy znaleźli się na połowie przeciwnika – piłkę wrzucił w pole Tlaga, lecz żaden z łodzian nie przechwycił lecącej futbolówki. W 9. minucie, z rzutu wolnego uderzył bardzo mocno Mąka – i zmusił do interwencji golkipera GKS. W 14. minucie spotkania, dośrodkowania w pole karne spróbował Tlaga, ale w porę przeciął to podanie Jarosław Trzeboński. W kolejnych fragmentach, dłużej przy piłce utrzymywał się Widzew – piłkarze w czerwonych trykotach kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce rywala wrzutkami, jednak rezultat pozostawał bezbramkowy.

W kolejnych minutach, gra znacznie spowolniła i praktycznie nie oglądaliśmy klarownych sytuacji po obu stronach, choć trzeb zaznaczyć, że to goście znacznie więcej operowali piłką. W 30. minucie, zacentrował w pole karne Chwałowski, niestety, pewnie to dośrodkowanie wyłapał Leonid Otczenaszenko. Pięć minut później, strzał po ziemi oddał Niedzielski, jednak uderzenie to było zbyt lekkie, aby mogło zagrozić bramkę. Kilkadziesiąt sekund później, widzewiak ponownie, tym razem głową, próbował umieścić piłkę w siatce, ale finalnie to bramkarz wznowił grę. W okolicach 38. minuty, do głosu doszli goście – kilkukrotnie dośrodkowań próbował Artur Golański, lecz w tym przypadku bez zarzutów działała obrona czerwono-biało-czerwonych. W 44. minucie mogło być 1:0 – świetnie uderzona z rzutu wolnego przez Mąkę piłka odbiła się od poprzeczki! Tuż przed końcem pierwszej połowy zagrożenie pod bramką Widzewa stworzyli sobie jeszcze bełchatowianie – na szczęście akcja zakończyła się niecelnym strzałem. Do przerwy na tablicy widniał wynik bezbramkowy.

Do drugiej części spotkania Widzew przystąpił bez zmian w składzie. Już w 49. minucie zagrozić bramce mógł Kempski, jednak skończyło się na niecelnym strzale tuż obok słupka. Pięć minut później, z kontrą ruszył GKS, całe szczęście podanie to przeciął Tlaga.W 55. minucie meczu, trener Czubak dokonał pierwszej zmiany – Pokorskiego zastąpił Dawid Owczarek. W 60. minucie Chwałowski huknął zza pola, ale piłka przeszła minimalnie koło słupka. Kilkadziesiąt sekund później, ostro przed polem karnym został zatrzymany Szymorek, czego skutkiem była krótka sprzeczka między zawodnikami obu drużyn. Jej efektem były aż trzy żółte kartki pokazane przez arbitra. W 68. minucie, fantastycznie dograł w pole karne Owczarek, lecącą piłkę świetnie uderzył głową Kempski i otworzył wynik tego spotkania.

Po zdobytej bramce wydarzenia na boisku znacznie przyspieszyły. „Brunatni” chcieli znacznie szybciej dostać się pod bramkę przeciwnika, czego skutkiem były częste nerwowe sprzeczki między zawodnikami. W 77. minucie dobrze dośrodkowanie jednego z gospodarzy. W 82. kolejny dwukrotnie wrzutki bełchatowian blokował Tlaga. W tej samej minucie, na boisku pojawił się debiutujący w rezerwach Jakub Zając. Dwie minuty później, za nieprzepisowe wejście ukarany kartką został Trenkner, czego efektem był przyznany rzut wolny, jednak uderzenie ze stałego fragmentu gry było bardzo niecelne. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry. kilkukrotnie z atakami próbowali ruszyć gospodarze – za każdym razem opanowywała sytuację łódzka defensywa. W 91. niezwykle groźny strzał oddał Tomasz Bąkowicz, ale świetnie sparował piłkę Buczkowski. Wydawało się, że już nic nie zmieni się w wyniku meczu – i właśnie wtedy padła druga bramka dla Widzewa! Okazję w polu karnym miał Kempski, widzewiak strzelił, a obronione uderzenie dobił będący na linii szesnastego metra Trenkner. Sędzia zakończył chwilę po tym wygrany przez Widzew 2:0 mecz z GKS Bełchatów. Kolejna ligowa potyczka już w sobotę – przeciwnikiem będzie wówczas Jutrzenka Drzewce.

68′ Kempski, 90+4′ Trenkner

GKS: Otczenaszenko – Ochocki (75′ Sarnik), Holik, J. Trzeboński, Szymorek – Wroński, Bujalski (46′ Bartosiak), Nowak (80′ Michalak), Golański, Warnecki (73′ Bąkowicz)- Zdybowicz (65′ B. Trzeboński)

Rezerwowi: Szelong – Wenus

Widzew: Buczkowski – Tlaga, Lenart, Chwałowski, Pokorski  (55′ Owczarek) – Przybułek, Kazimierowicz, Plichta (65′ Trenkner), – Mąka, Kempski, Niedzielski (68′ Zając)

Rezerwowi: Kwiatkowski – Juchacz, Musialski, Wszołek

Sędzia: Paweł Malec

Żółte Kartki:  Otczenaszenko, Holik, J. Trzeboński, Ochocki – Plichta, Pokorski, Kazimierowicz, Trenkner,  Owczarek