GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

25 września 2020, 17:39 | Autor:

Widzew może dopisać sobie w tabeli I ligi kolejne trzy punkty! Łodzianie ponownie zagrali niezłe zawody, zwłaszcza w pierwszej połowie, dzięki czemu już do przerwy prowadzili po bramce Mateusza Możdżenia. W drugiej części spotkania czerwono-biało-czerwoni utrzymali wynik i ostatecznie wygrali 1:0!

Zgodnie ze swoimi zapowiedziami, trener łodzian nie zdecydował się na dokonanie zbyt wielu zmian w składzie. Korekta była tylko jedna – z jedenastki wyleciał Henrik Ojamaa, dla którego miejsca zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Estończyka na lewym skrzydle zastąpił Dominik Kun. Środek pola ponownie stworzyli Mateusz Możdżeń i Patryk Mucha, a duet napastników Merveille Fundambu z Marcinem Robakiem.

Z uwagi na remont stadionu w Jastrzębiu-Zdroju, mecz przeniesiono do Łodzi, ale widzewiacy wystąpili w nim w roli gości. I to oni mogli bardzo szybko wyjść na prowadzenie. Już w 2. minucie na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Fundambu, a Grzegorz Drazik z trudem wypiąstkował uderzenie. Później z dystansu strzelał też Michalski, jednak zrobił to zdecydowanie zbyt lekko. Dominacja czerwono-biało-czerwonych nie potrwała niestety zbyt długo, bo zawody szybko się wyrównały, zaś obie strony zaczęły cierpliwie szukać swoich szans.

W 21. minucie stuprocentową okazję do otworzenia wyniku miał Możdżeń. Michalski popędził prawym skrzydłem, a piłka dość szczęśliwie trafił do znajdującego się w polu karnym pomocnika. Niestety, ten uderzył po pierwsze wprost w Drazika, a po drugie zbyt lekko. Niewykorzystana szansa mogła się bardzo szybko zemścić – najpierw z rzutu wolnego Mleczkę chciał zaskoczyć Daniel Feruga, ale golkiper był na posterunku. Po chwili dwukrotnie w pole karne łodzian przedzierał się Farid Ali, na szczęście nie udało mu się przekuć swoich sytuacji na gola.

Później ponownie do siatki mogli trafić widzewiacy, a konkretniej Fundambu. W 31. minucie Możdżeń uruchomił na prawej stronie Łukasza Kosakiewicza, a defensor dośrodkował na głowę Kongijczyka, który niestety uderzył prosto w ręce Drazika. W kolejnej akcji strzelał Michalski, a kilkadziesiąt sekund później przed kapitalną okazją znów stanął Fundambu. Zawodnik z Afryki znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzać postanowił podawać do Robaka. Niestety, zrobił to niecelnie i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

Pierwsza bramka w końcu jednak padła! W 37. minucie akcję rozpoczął Fundambu, który przerzucił futbolówkę na prawą stronę do Michalskiego. Ten piętą zgrał do Kosakiewicza, a prawy obrońca bez zastanowienia podał do środka, do Możdżenia. Pomocnik zrehabilitował się za wcześniejszą niewykorzystaną sytuację i mocnym uderzeniem pokonał Drazika! W końcówce pierwszej połowy łodzianie starali się wykreować jeszcze jakieś zagrożenie, ale nie udało im się to, skutkiem czego do przerwy prowadzili jednym golem.

Już w pierwszej akcji po wyjściu z szatni formalni goście mogli podwyższyć prowadzenie! Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Kosakiewicz, piłkę głową zgrał Robak, zaś Krystian Nowak wpakował ją do siatki! Niestety, asystent Paulina Baranowska uniosła chorągiewkę w górę, a telewizyjne powtórki dowiodły, że popełniła błąd, bo jeden z obrońców złamał linię spalonego o dobry metr… W kolejnych minutach swoich szans, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, szukali jastrzębianie. Celownik Ferugi nie był jednak dobrze nastawiony.

Po upływie godziny zawodnicy GKS przeprowadzili bardzo groźny kontratak. Źle zagrywał Mucha, a z piłką popędził wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jakub Apolinarski, na szczęście uderzył obok słupka. Szansę na definitywne rozstrzygnięcie losów spotkania miał też Możdżeń, ale w świetnej sytuacji nie trafił czysto w futbolówkę, zaś dobitki Robaka i Filipa Bechta również nie znalazły celu. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie gościła zbyt często w polu karnym przeciwnika.

W ostatnim kwadransie trener Dobi postanowił dać szansę zmiennikom. Na murawie pojawili się Karol Czubak, Daniel Mąka, Michael Ameyaw oraz Bartłomiej Poczobut, a w doliczonym czasie gry też Sebastian Rudol. Głównie po to, by pozwolić odpocząć zawodnikom pierwszego składu, ale też utrzymać korzystny wynik. Zadanie zostało wykonane w stu procentach – formalni goście bardzo mądrze bronili swojej bramki, dawali się faulować i zwalniali grę, dzięki czemu GKS nie był w stanie nic zrobić.

Ostatecznie piłkarze Widzewa Łódź wygrali z GKS Jastrzębie 1:0 i trzeba przyznać, że było to zasłużone zwycięstwo. Zwłaszcza w pierwszej połowie czerwono-biało-czerwoni spisali się bardzo dobrze, zaś po przerwie byli w stanie skutecznie dowieźć prowadzenie do ostatniego gwiazdka sędziego. Łodzianie mają już sześć punktów w tabeli, a okazję na kolejne będą mieli już we wtorek, gdy na własnym stadionie zmierza się z Zagłębiem Sosnowiec.