GKS nowym liderem. Przynajmniej do jutra

2 listopada 2019, 18:54 | Autor:

Pięć meczów rozegrano w sobotę w II lidze. Dzięki zwycięstwu nad Stalą Stalowa Wola, na pozycję lidera tabeli awansował GKS Katowice. Wygrał też Górnik Łęczna, a punkty bardzo niespodziewanie straciła Olimpia Elbląg.

Katowiczanie mierzyli się na własnym boisku ze Stalą, czyli z rywalem, który… w środę wyeliminował ich z Pucharu Polski. Podopieczni Rafała Góraka wzięli jednak rewanż, wygrywając 2:1. Rezultat tuż po przerwie otworzył Dawid Rogalski, a w doliczonym czasie gry podwyższył go Kacper Michalski. Chwilę później stalowowolanie jeszcze odpowiedzieli, ale na nic więcej nie było ich stać.

Po sobotnich meczach drugi jest Górnik Łęczna. Zespół z Lubelszczyzny pokonał w starciu na szczycie Stal Rzeszów. W spotkaniu obejrzeliśmy tylko jedną bramkę, którą w pierwszej połowie strzelił Michał Goliński. Później obie strony miały jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie.

Bardzo ciekawy przebieg miał pojedynek w Legionowie. Po 20 minutach Olimpia zgodnie z planem prowadziła 2:0 i wydawało się, że bez problemu zgarnie komplet punktów. Legionovia się jednak nie poddała i szybko zdobyła gola kontaktowego, a w samej końcówce wyrównała za sprawą Karola Podlińskiego. Elblążanie nie wykorzystali zatem szansy, by zrównać się w tabeli z Resovią Widzewem.

W dwóch pozostałych sobotnich meczach, Elana Toruń z dużymi problemami wygrała ze Zniczem Pruszków 2:1, a Górnik Polkowice rozgromił Gryf Wejherowo 5:0. Dokończenie kolejki jutro. Najciekawiej zapowiada się oczywiście transmitowana w Telewizji Polskiej potyczka na szczycie pomiędzy Widzewem Resovią.

Mecze 16. kolejki II ligi:

sobota, 2 listopada

Elana Toruń – Znicz Pruszków 2:1 (Boniecki, Kołodziej – Moskwik)
Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 0:1 (Goliński)
Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2 (Będzieszak, Podliński – Lewandowski, Kuczałek)
Górnik Polkowice – Gryf Wejherowo 5:0 (Bednarski x2, Wacławczyk, Mucha, Szuszkiewicz)
GKS Katowice – Stal Stalowa Wola 2:1 (Rogalski, Michalski – Dadok)