Goście na Widzewie – wiosna i jesień 2020
29 grudnia 2020, 16:00 | Autor: Kamil
Wczoraj zaprezentowaliśmy podsumowanie tegorocznych wyjazdów kibiców Widzewa Łódź, a dzisiaj sprawdzimy, w jakich liczbach goście pojawiali się w ostatnich dwunastu miesiącach przy al. Piłsudskiego. Pomimo panujących obostrzeń, kilku grupom udało się przyjechać w niezłych liczbach.
Pięć spotkań w „Sercu Łodzi” odbyło się w obecności przyjezdnych na trybunach. Na stadionie zabrakło niestety fanów Skry Częstochowa, Legionovii Legionowo, GKS Bełchatów, Resovii, Legii Warszawa w Pucharze Polski i Arki Gdynia (mecze bez udziału kibiców), a także Lecha II Poznań, Stali Stalowa Wola, Znicza Pruszków, ŁKS Łódź oraz Stomilu Olsztyn (mecze bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości).
WIOSNA 2020
OLIMPIA ELBLĄG
320 osób

320 kibiców Olimpii Elbląg pojawiło się na pierwszym tegorocznym meczu w „Sercu Łodzi”. Połowę tej grupy stanowili jednak fani Legii Warszawa, w sektorze gości zameldowali się również przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec. Przyjezdni wywiesili trzy flagi.
ELANA TORUŃ
80 osób

Pomimo zakazu udziału w „meczu przyjaźni” zorganizowanej grupy kibiców gości, dzięki pomocy widzewiaków na stadionie przy al. Piłsudskiego stawiło się 80 fanów Elany Toruń. Powiesili trzy flagi, a wokalnie przez całe spotkanie prezentowali się z dobrej strony. Na trybunach nie zabrakło reprezentantów KKS Kalisz, Ruchu Chorzów czy Wisły Kraków.
JESIEŃ 2020
GKS JASTRZĘBIE
270 osób

Niezła grupa kibiców GKS Jastrzębie udała się w podroż do Łodzi. Łącznie było ich 270, w tym 55 z Piasta Gliwice oraz 35 ze Stali Stalowa Wola. 20 osobom nie udało się wejść na stadion. Goście mieli przygotowaną oprawę, której na trybuny nie pozwoliła wnieść ochrona. Powiesili kilka flag, a pomimo złego wyniku przez większość spotkania dobrze dopingowali.
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
470 osób
Foto: zaglebie.sosnowiec.pl
Choć mecz z Widzewem rozgrywany był w środku tygodnia, kibice Zagłębia Sosnowiec przyjechali do „Serca Łodzi” w aż 470 osób (w tym 60 z BKS Bielsko-Biała i 10 z Czuwaju Przemyśl). Niestety, nie zostali wpuszczeni na stadion, a mecz spędzili na parkingu, na którym doszło też do starć z policją. „Cyrk” – podsumowali w swojej relacji.
SANDECJA NOWY SĄCZ
24 osoby

Tylko 24 kibiców Sandecji Nowy Sącz oglądało przegrany mecz z Widzewem. W tym gronie znalazło się trzech przedstawicieli Czarnych Jasło. Po końcowym gwizdku fani porozmawiali z piłkarzami i pomimo porażki na boisku dodali im otuchy.





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
W meczu z GKS Jastrzębie to sami powinniśmy być „gośćmi własnego stadionu” ;D więc tak jakby sami pokonaliśmy wszystkie ekipy jako „goście ” które do nas przejechały.
Rzadko chwalę cudze ekipy, ale jesli ktos był na meczu z Jastrzębiem to wie, że pokazali siłę. Byłem obok ich sektora i nie dało się przekrzyczeć…. pamiętam jak pewien starszy pan (od nas) na koniec meczu bił im brawo … Dla mnie szacun.