Niższe dotacje dla łódzkich klubów na pierwsze półrocze

29 grudnia 2020, 11:10 | Autor:

6 859 000 złotych – taką kwotę na wspieranie rozwoju sportu zapisano w budżecie miasta Łodzi na 2021 rok. To o prawie trzy miliony mniej niż łącznie przekazano klubom w ostatnich dwunastu miesiącach. W magistracie liczą jednak, że dzięki oszczędnościom i przesunięciu środków sumę tę uda się zwiększyć.

W drugim półroczu dotacje dla łódzkich drużyn ligowych wyniosły 4 683 646 złotych. W pierwszej połowie 2021 roku kwota ta ma być niższa. „Dotacje na pierwsze półrocze powinny być na poziomie czterdziestu procent kwoty z poprzedniego roku. One będą ciut niższe od tego, co kluby otrzymały w drugim półroczu, ale mam nadzieję, że również pomogą w prezentowaniu jak najlepszej formy oraz uzyskiwaniu jak najlepszych wyników” – powiedziała w programie „Piłka Meczowa” na antenie TV Toya wiceprezydent Joanna Skrzydlewska.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi wierzą, że łączną sumę wsparcia uda się zwiększyć, tak samo jak stało się to ostatnio. Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie zapisano na ten cel 5 480 000 złotych, ale większość środków rozdysponowano już w pierwszym półroczu. Z powodu epidemii koronawirusa dotacje na drugie sześć miesięcy stanęły pod dużym znakiem zapytania, na szczęście magistratowi udało się znaleźć wymagane fundusze. Ostatecznie w całym 2019 roku klubom przekazano blisko dziesięć milionów złotych.

Na jaką kwotę na najbliższe miesiące może liczyć Widzew Łódź? W mijającym półroczu (więcej na ten temat TUTAJ) sekcja piłki nożnej otrzymała z miasta 290 tysięcy złotych dotacji ogólnej, a także 973 tysięcy złotych na wynajem stadionu. Sekcja koszykówki wsparta została z kolei 110 tysiącami złotych, ale z uwagi na wycofanie z Basket Ligi Kobiet dotację tę cofnięto. Zgodnie ze słowami wiceprezydent Skrzydlewskiej, teraz piłkarze powinni otrzymać nieznacznie niższą sumę. Nabór wniosków wystartować powinien na początku stycznia.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x