Niższe dotacje dla łódzkich klubów na pierwsze półrocze

29 grudnia 2020, 11:10 | Autor:

6 859 000 złotych – taką kwotę na wspieranie rozwoju sportu zapisano w budżecie miasta Łodzi na 2021 rok. To o prawie trzy miliony mniej niż łącznie przekazano klubom w ostatnich dwunastu miesiącach. W magistracie liczą jednak, że dzięki oszczędnościom i przesunięciu środków sumę tę uda się zwiększyć.

W drugim półroczu dotacje dla łódzkich drużyn ligowych wyniosły 4 683 646 złotych. W pierwszej połowie 2021 roku kwota ta ma być niższa. „Dotacje na pierwsze półrocze powinny być na poziomie czterdziestu procent kwoty z poprzedniego roku. One będą ciut niższe od tego, co kluby otrzymały w drugim półroczu, ale mam nadzieję, że również pomogą w prezentowaniu jak najlepszej formy oraz uzyskiwaniu jak najlepszych wyników” – powiedziała w programie „Piłka Meczowa” na antenie TV Toya wiceprezydent Joanna Skrzydlewska.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi wierzą, że łączną sumę wsparcia uda się zwiększyć, tak samo jak stało się to ostatnio. Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie zapisano na ten cel 5 480 000 złotych, ale większość środków rozdysponowano już w pierwszym półroczu. Z powodu epidemii koronawirusa dotacje na drugie sześć miesięcy stanęły pod dużym znakiem zapytania, na szczęście magistratowi udało się znaleźć wymagane fundusze. Ostatecznie w całym 2019 roku klubom przekazano blisko dziesięć milionów złotych.

Na jaką kwotę na najbliższe miesiące może liczyć Widzew Łódź? W mijającym półroczu (więcej na ten temat TUTAJ) sekcja piłki nożnej otrzymała z miasta 290 tysięcy złotych dotacji ogólnej, a także 973 tysięcy złotych na wynajem stadionu. Sekcja koszykówki wsparta została z kolei 110 tysiącami złotych, ale z uwagi na wycofanie z Basket Ligi Kobiet dotację tę cofnięto. Zgodnie ze słowami wiceprezydent Skrzydlewskiej, teraz piłkarze powinni otrzymać nieznacznie niższą sumę. Nabór wniosków wystartować powinien na początku stycznia.

2
Dodaj komentarz

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hans

Grube miliony płyną tylko w jedną stronę (infrastruktura przy al. Unii i ul. Minerskiej), a pozostałe kluby dostają coraz to mniejsze okruszki z pańskiego stołu. Dobija bezsilność widzewskich radnych.

Kazek III

Te miliony o których piszesz same nie płyną na drugą stronę miasta. Decydują o tym radni miejscy wybrani przez łodzian w wyborach samorządowych w 2018 roku. Każdego radnego możesz sobie prześwietlić-jakie ma poglądy, z jakiej partii startował w wyborach i co najważniejsze dla kibiców – z którym z łódzkich klubów taki radny sympatyzuje.Wiadomo o tym dzisiaj i wiadome było przed wyborami.Dla mnie zadziwiające jest,że tysiące kibiców Widzewa oddało głos na radnych,którzy bardziej na sercu leży dobro klubu z alei Unii 2.Najważniejsze dla tych wyborców było,że zagłosowali przeciw PISowi.Tymczasem przynależność do partii na szczeblu samorządowym,niewiele ma wspólnego z krajową polityką.Dla mnie… Czytaj więcej »

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress