Gra wewnętrzna rezerw i juniorów starszych

18 stycznia 2021, 08:30 | Autor:

W poprzedni poniedziałek zajęcia wznowiły wszystkie drużyny Akademii Widzewa. Większość z nich na miniony weekend miała zaplanowane pierwsze sparingi, wyjątkiem był jednak blok A. Zamiast tego, zespoły rezerw i juniorów starszych zmierzyły się w grze wewnętrznej. Górą okazali się „Czerwoni”.

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego podzieleni zostali na ekipy „Czerwonych” oraz „Zielonych”. Rywalizowali ze sobą na dystansie dziewięćdziesięciu minut, a na boisku oglądaliśmy dwóch zawodników testowanych. Co ciekawe, w spotkaniu zagrał również przebywający ostatnio na wypożyczeniu w KS Kutno Dawida Telestaka. To właśnie pomocnik był autorem jedynego gola w zakończonej wynikiem 1:0 pierwszej połowie.

Po przerwie oba zespoły się rozstrzelały. Najpierw wyrównał Grzegorz Brochocki, ale błyskawicznie odpowiedzieli mu Kamil Jakubowski oraz Mateusz Gołda. Później dla „Zielonych” trafił jeszcze Michał Szcześniak, jednak pozostałe bramki były autorstwa formalnych gospodarzy. Dwukrotnie bramkarza pokonał Jakub Wieszczycki, a wynik ustalił jeden z zawodników testowanych. „Czerowni” mogli się więc cieszyć ze zwycięstwa 6:2.

W następny weekend obie drużyny bloku A czekają już normalne sparingi. Rezerwy Widzewa grać będą z czwartoligowym Liderem Włocławek, a juniorzy starsi z walczącą o awans do łódzkiej okręgówki Iskrą Dobroń. Mecze te zaplanowane zostały na sobotę, ale ich dokładne terminy oraz miejsca rozegrania podamy pod koniec tygodnia, gdy zostaną ostatecznie potwierdzone. Runda wiosenna wystartuje w połowie marca.

„Czerwoni” – „Zieloni” 6:2 (1:0)
24′ Telestak, 59′ Jakubowski, 66′ Gołda, 80′, 82′ Wieszczycki, 87′ zawodnik testowany II – 55′ Brochocki, 72′ Szcześniak

„Czerwoni”:
Buczkowski – Mikuś, Lenart, Mamełka, Pokorski – Wieszczycki, Jakubowski, Telestak, Dębiński, Gołda – Związek

„Zieloni”:
Wojda – Merecz, Kaliński, Cieślak, Przybylski – Szlaski, Czapliński, Glicner, Kmita, zawodnik testowany I – Szcześniak

Na zmiany wchodzili: Schmidt, Wojda – zawodnik testowany II, Służałek, Trenkner, Bartłoszewski, Owczarczyk, Czapliński, Brochocki, Związek