Hat-trick Pigiela. Rezerwy również liderem!

23 września 2018, 12:57 | Autor:

Kolejne zwycięstwo odniosła dzisiaj drużyna rezerw. Widzewiacy wygrali na własnym terenie z zespołem Włókniarza Konstantynów Łódzki 8:0. Rezultat ten pozwolił podopiecznym Jakuba Grzeszczakowskiego wskoczyć na fotel lidera.

Tym razem w zespole rezerw wystąpiło aż dziewięciu graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Oprócz stojącego między słupkami Macieja Humerskiego, na boisku pojawili się także Marcin Pieńkowski, Marcin Pigiel, Daniel Mąka, Nika Kwantaliani, Kacper Falon, Michael Ameyaw, Daniel Świderski i Robert Demjan.

Pierwsza bramka dla Widzewa padła już w 6. minucie spotkania. Piłkę w siatce umieścił Robert Demjan, jednak sędzia zasygnalizował, że piłkarz znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Dziesięć minut później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Michael Ameyaw, następnie dośrodkował piłkę do Daniela Świderskiego, a ten uderzył niecelnie. Chwilę potem znów w natarciu byli widzewiacy. Futbolówkę wrzucił Marcin Pieńkowski, a tym razem o strzał pokusił się Kacper Falon. Na jego drodze stanął Alan Cieślik.

W 24. minucie z rogu boiska dośrodkował Ameyaw. Najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Pigiel i pewnym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Chwilę później Daniel Mąka próbował mocnego strzału z dystansu, jednak czujny był bramkarz przyjezdnych. W 32. minucie sfaulowany w środku boiska został „Świder”. Niestety napastnik z pomocą kolegów musiał opuścić plac gry. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony meczu widzewiacy podwyższyli swoje prowadzenie. Mąka podał na prawą stronę do Pieńkowskiego, ten do Demjana, a Słowak pewnie pokonał golkipera rywali.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. Brakowało im jednak nieco dokładności i szczęścia, żeby przypieczętować swoją wyższość trzecią bramką. Dopiero w 55. minucie zakotłowało się w polu karnym Włókniarza. Ameyaw z bliska bardzo niedokładnie uderzył piłkę, a ta odbiła się od nogi Kacpra Falona i wpadła do siatki. Chwilę później pod bramką rywali znalazł się Kwantaliani. Gruzin popisał się ładnym strzałem, jednak futbolówka odbiła się od słupka.

W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Ameyaw. Piłkarz wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów oraz niezrozumienie w szeregach rywali i podwyższył wynik. Kilka minut później było już 5:0. Mocnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Kornel Stankiewicz, nie dając szans Cieślikowi. Widzewiacy poszli za ciosem i nie odpuszczali. Będący w dobrej dyspozycji Pigiel, w ciągu dwóch minut zdołał strzelić jeszcze dwie bramki, tym samym kompletując w dzisiejszym meczu hat-tricka. W 90. minucie po indywidualnej akcji wynik na 8:0 ustalił Kwantaliani.

Widzew dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansował na fotel lidera. Za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Zawiszą Rzgów. Wcześniej, w środę, łodzian czeka jeszcze pucharowe starcie z KKS Koluszki. W tym meczu nie zobaczymy jednak piłkarzy pierwszej drużyny.

Widzew II Łódź – Włókniarz Konstantynów Łódzki 8:0 (2:0)
24′, 84′, 85′ Pigiel, 41′ Demjan, 55′ Falon, 72′ Ameyaw, 80′ Stankiewicz, 89′ Kwantaliani

Humerski – Pieńkowski, Wawrzeniak, Cieślak, Pigiel – Mąka, Kwantaliani, Falon, Ameyaw (85′ Drążczyk) – Demjan (72′ Stankiewicz), Świderski (32′ Owczarczyk, 72′ Niemiec)