J. Grzeszczakowski: „Chcemy ogrywać młodzieżowców”
10 sierpnia 2017, 17:52 | Autor: Redakcja
Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia. Nowym trenerem drugiego zespołu Widzewa zostanie Jakub Grzeszczakowski – został przesunięty z „jedynki”. Zastąpi na stanowisku Zbigniewa Wyciszkiewicza, który ledwie po tygodniu pracy postanowił zrezygnować z posady…
Grzeszczakowski w rundzie wiosennej był asystentem Przemysława Cecherza, ale w łódzkim klubie jest od wielu lat. Przez większość czasu pracował z młodszymi rocznikami, więc doskonale zna utalentowanych widzewiaków, którym warto dać szansę. Trener w rozmowie z klubową witryną powiedział, że jego celem będzie właśnie ogrywanie wychowanków.
Druga drużyna ma zostać złożona głównie z piłkarzy, którzy skończyli już wiek juniora. Resztę meczowej kadry stanowić mają zdolni juniorzy oraz zawodnicy Franciszka Smudy, którzy nie zmieszczą się w dany weekend w osiemnastce na mecz III ligi. „Chcemy ogrywać jak najwięcej naszych młodzieżowców w piłce seniorskiej. Na razie odbywać będzie się to na poziomie ligi okręgowej, ale systematyczna praca może w przyszłości przynieść dla klubu wiele korzyści” – stwierdził Grzeszczakowski.
37-letni szkoleniowiec już w sobotę zaliczy debiut w roli opiekuna rezerw. W Kutnie łodzianie rozegrają pucharowy mecz z drugim zespołem miejscowego Klubu Sportowego.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska