J. Grzeszczakowski: „Chcemy ogrywać młodzieżowców”

10 sierpnia 2017, 17:52 | Autor:

Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia. Nowym trenerem drugiego zespołu Widzewa zostanie Jakub Grzeszczakowski – został przesunięty z „jedynki”. Zastąpi na stanowisku Zbigniewa Wyciszkiewicza, który ledwie po tygodniu pracy postanowił zrezygnować z posady…

Grzeszczakowski w rundzie wiosennej był asystentem Przemysława Cecherza, ale w łódzkim klubie jest od wielu lat. Przez większość czasu pracował z młodszymi rocznikami, więc doskonale zna utalentowanych widzewiaków, którym warto dać szansę. Trener w rozmowie z klubową witryną powiedział, że jego celem będzie właśnie ogrywanie wychowanków.

Druga drużyna ma zostać złożona głównie z piłkarzy, którzy skończyli już wiek juniora. Resztę meczowej kadry stanowić mają zdolni juniorzy oraz zawodnicy Franciszka Smudy, którzy nie zmieszczą się w dany weekend w osiemnastce na mecz III ligi. „Chcemy ogrywać jak najwięcej naszych młodzieżowców w piłce seniorskiej. Na razie odbywać będzie się to na poziomie ligi okręgowej, ale systematyczna praca może w przyszłości przynieść dla klubu wiele korzyści” – stwierdził Grzeszczakowski.

37-letni szkoleniowiec już w sobotę zaliczy debiut w roli opiekuna rezerw. W Kutnie łodzianie rozegrają pucharowy mecz z drugim zespołem miejscowego Klubu Sportowego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x