J. Niedźwiedź: „Musimy być bardzo konsekwentni”

23 września 2021, 09:54 | Autor:

Na dzień przed meczem ze Skrą Częstochowa odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział trener oraz wybrany piłkarz Widzewa Łódź. Jako pierwszy na pytania związane z najbliższym starciem czerwono-biało-czerwonych odpowiadał Janusz Niedźwiedź. O czym powiedział szkoleniowiec wicelidera tabeli I ligi?

O nastawieniu przed meczem

„Chcemy już wyjść na boisko, bo jako trener uwielbiam rozgrywać mecze. Oczywiście ważny jest również cykl treningowy, gdy dopracowuje się szczegóły, natomiast mecz to jest święto. Chciałbym, żebyśmy to tak traktowali, dlatego nie możemy się już doczekać tego spotkania.”

O niewracaniu do przeszłości

„Jutro mamy mecz ze Skrą i wolałbym rozmawiać o nim, a nie o tym, co było, bo czasu nie cofniemy. Mogliśmy tylko zrobić analizę, co zrobić, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła. Skra to nowe zadanie, nowe wyzwanie. Jej zwycięstwo na Arce to nie był przypadek, bo zagrała dobre spotkanie, więc nam również na pewno nie będzie łatwo.”

O sytuacji zdrowotnej

„Oprócz Daniela Villanuevy, który narzeka na drobny uraz i od poniedziałku będzie do naszej dyspozycji, reszta zawodników wróciła do treningów. Są przygotowani do gry.”

O planie na mecz

„Na pewno musimy być bardzo konsekwentni i dalej kroczyć tą drogą, którą cały czas idziemy. Konsekwencja oraz skupienie będą kluczowe. Musimy szybko podejmować decyzje, atakować te przestrzenie, o których mówiliśmy sobie na treningach. Jeżeli będziemy szukać takiego grania i będziemy w tym konsekwentni, to wierzę, że rozegramy dobre spotkanie.”

O sposobie defensywę Skry

„Od samego początku musimy być dobrze ułożeni. Najważniejszy jest plan, jego realizacja oraz bycie skutecznym, ale żeby być skutecznym, to trzeba realizować te wszystkie małe zadania. Jeżeli Skra się cofnie, tak jak to było w meczu z Odrą Opole, to będziemy mieli takie zadanie, które pozwoli nam zobaczyć, jak funkcjonujemy w takich warunkach. Nie zakładamy jednak, że Skra się cofnie, bo Tychy też miały to zrobić, a wcale tak nie było.”

O wyborze jedenastki

„Ten tydzień był takim typowy do pracy. Później będziemy grali co trzy dni, więc tej pracy będzie mniej, a więcej regeneracji. Dzisiaj staniemy przed trudnym zadaniem jako sztab, bo będziemy musieli wybrać tę jedenastkę. Wielu zawodników jest w dobrej formie, ale miejsc tylko jedenaście. Trzeba będzie dokonać jakiegoś wyboru.”

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x