Jedna niespodzianka we wtorkowych meczach PP

30 października 2019, 08:04 | Autor:

Osiem meczów Pucharu Polski odbyło się we wtorek. Największą niespodzianką było wyeliminowanie Sandecji Nowy Sącz przez Błękitnych Stargard. W pozostałych spotkaniach niżej notowane drużyny nie sprostały swoim rywalom.

Błękitni nie dali żadnych szans przeciwnikowi z I ligi i wygrali z nim pewnie i wysoko, 3:0. Gole dla zespołu ze Stargardu zdobyli Krystian SanockiWojciech Fadecki Piotr Kurbiel. Awans do 1/8 finału wywalczył też jeszcze jeden II-ligowiec, Górnik Łęczna, który pokonał na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 2:0.

Pogromu na własnym boisku doświadczyła Resovia. Najbliższy ligowy rywal widzewiaków przegrał z Lechem Poznań aż 0:4. Dużo lepiej spisała się Bytovia Bytów, która w starciu z Cracovią dwukrotnie prowadziła. Regulaminowy czas gry skończył się remisem 2:2, ale w doliczonym czasie dogrywki David Jablonsky zdobył gola na wagę zwycięstwa krakowian.

90 minut nie wyłoniło też triumfatora pojedynku pomiędzy Miedzią Legnica GKS Jastrzębie. W dogrywce grę w dalszej rundzie zagwarantowali sobie jednak gospodarze. W innym starciu dwóch I-ligowców, GKS Tychy okazał się lepszy od Radomiaka Radom, a bramkę dla tych pierwszych zdobył Dario Kristo.

Sensacji nie sprawił IV-ligowy Stilon Gorzów Wielkopolski, który uległ u siebie ekstraklasowemu Zagłębiu Lubin 1:5, choć przez większość czasu dzielnie się bronił. W ostatnim wtorkowym meczu ŁKS pokonał Górnik Zabrze 2:0.

Dziś kolejne siedem meczów. Ciekawie powinno być w Chełmie, gdzie Chełmianka podejmie Lechię Gdańsk oraz w Mielcu, gdzie Stal zmierzy się z Pogonią Szczecin. Prawdziwy hit na koniec dnia – o 20:30 w „Sercu Łodzi” Widzew będzie rywalizował z Legią Warszawa.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

wtorek, 29 października

Błękitni Stargard – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (Sanocki, Fadecki, Kurbiel)
Radomiak Radom – GKS Tychy 1:2 (Winsztal – Kristo, Lewicki)
Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna 0:2 (Wojciechowski, Korczakowski)
Resovia – Lech Poznań 0:4 (Gytkjaer x2, Kostewycz, Marchwiński)
Stilon Gorzów Wielkopolski – Zagłębie Lubin 1:5 (Nowak – Sirk x2, Starzyński, Szysz, Dąbrowski)
Bytovia Bytów – Cracovia 2:3 pd. (Feruga, Giel – Jablonsky x2, Cecarić)
Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:0 pd. (Drazik s.)
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 2:0 (Pirulo, Trąbka)