Juniorzy udanie rozpoczęli rundę wiosenną

26 marca 2018, 14:22 | Autor:

W bardzo dobrym stylu rundę wiosenną rozpoczęły dwie juniorskie drużyny Widzewa, które w bieżących rozgrywkach walczyć będą o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Zespoły U-19 i U-15 pewnie i wysoko wygrały swoje mecze.

Rywalem podopiecznych Radosława Wasiaka był Pelikan Łowicz. Młodzi widzewiacy nie zaczęli spotkania zbyt dobrze, bo już w ósmej minucie stojący w bramce gospodarzy Jakub Mikołajczak musiał wyciągać piłkę z siatki. Później było jednak o wiele lepiej. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Dawid Telestak, zaś koncert gry łodzian zaczął się po przerwie. Tuż po gwizdku sędziego na 2:1 strzelił Kamil Drążczyk, a w następnych minutach trafiali kolejno Marcel Sieroń, dwukrotnie Marcel Pięczek i Jakub Szalski. Ostatecznie Widzew wygrał 6:1 i po pierwszej kolejce wiosny zajmuje w tabeli drugie miejsce, tuż za GKS Bełchatów, który zdobył jednego gola więcej.

U-19: Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 6:1 (1:1)
18′ Telestak, 46′ Drążczyk, 50′ Sieroń, 60′, 62′, Pięczek, 75′ Szalski – 10′ Rosa

Przeciwnikiem prowadzonej przez Bartosza Bieleckiego drużyny U-15 był… również Pelikan! Tu jednak wszystko od początku do końca przebiegało po myśli młodych widzewiaków. Już w szóstej minucie strzelanie rozpoczał Wiktor Firasiewicz, który tego dnia trafił do siatki aż czterokrotnie. Oprócz niego, swoje gole strzelili też Damian Związek, Wiktor Daroch i Mateusz Saganiak. Piłkarze Widzewa zwyciężyli 7:0 i prowadzą w tabeli rozgrywek.

U-15: Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 7:0 (3:0)
6′, 38′, 44′, 66′ Firasiewicz, 12′ Związek, 18′ Daroch, 55′ Saganiak

Spośród widzewiaków walczących o awans do Centralnej Ligi Juniorów, swojego meczu w ten weekend nie rozegrała drużyna U-17, której trenerem jest były piłkarz łódzkiego klubu, Artur Sadura. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, spotkanie z AKS SMS II Łódź przełożone zostało na 11 kwietnia. Młodzi piłkarze sezon zainaugurują zatem za tydzień, a ich rywalem będzie RKS Radomsko.