Juniorzy Widzewa przegrali z SMS

14 maja 2016, 13:10 | Autor:

Widzew1997_1998

Piłkarze Widzewa z rocznika 1997/1998 kontynuują walkę o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Po środowym remisie z Wartą Sieradz znów czują oddech goniącej ich Ceramiki Opoczno, dlatego w dzisiejszym starciu z SMS Łódź bardzo potrzebowali zwycięstwa.

Do zespołu juniorskiego znów oddelegowany został Damian Dudała, który wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika. W ekipie Sławomira Kraski etatowymi graczami są także Michał Choroś, Adrian Kralkowski i Marcin Pieńkowski. Od pierwszego gwizdka obie drużyny starały się zdobyć przewagę, ale do przerwy utrzymywał się wynik 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmiany. Na początku drugiej połowy Widzew miał jeszcze sytuację strzelecką, zmarnowaną przez Mateusza Wieruckiego, ale potem do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gospodarze. W 65. minucie niestety przyniosło im to prowadzenie. SMS mądrze się bronił i widzewiacy nie mogli znaleźć sposobu na wyrównanie. W 83. minucie przed dobrą szansą stanął Kralkowski, ale nadal było 0:1. W końcówce nadzieję gości rozwiało trafienie na 2:0, które jeszcze nie ustaliło wyniku spotkania. W doliczonym czasie kontaktowego gola zaliczył rezerwowy Artur Amroziński, a potem doszło do niecodziennej sytuacji: czerwone kartki obejrzeli Dudała i Jakub Mąkosza.

Porażka może być dla łodzian bardzo bolesna. Jeśli Ceramika wygra swoje spotkanie (zagra dopiero za tydzień), przeskoczy RTS w tabeli. Do końca sezonu podopieczni Kraski zagrają jeszcze trzy razy, rywal z Opoczna cztery.

SMS Łódź – Widzew Łódź 2:1 (0:0)
Gol dla Widzewa: 90+2′ Amroziński

Choroś – Danaburski, Szuman, Gajda (75′ Amroziński), Stasiak – Dudała – Kralkowski, Mucha, Wierucki – Olszewski (46′ Mazurek), Pieńkowski