K. Falon: „Chcę przede wszystkim pomóc w awansie”

28 sierpnia 2017, 20:59 | Autor:

Nowym zawodnikiem Widzewa został dziś Kacper Falon. Młody zawodnik podpisał z łódzkim klubem dwuletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia. W krótkiej rozmowie z naszym portalem 19-latek opowiedział o swoich nadziejach i oczekiwaniach na przyszłość.

– Przed chwilą podpisałeś kontrakt, jak więc czujesz się jako świeżo upieczony piłkarz Widzewa?

– Cieszę się, że mogę dołączyć do drużyny. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy w Łodzi oczekują awansu do II ligi i mam nadzieję, że będę w stanie wydatnie w tym pomóc.

– Zapewne słyszałeś o atmosferze na Widzewie. Gra przed taką widownią będzie przyjemnością?

– Zdecydowanie! Byłem na ostatnim meczu i nie mogłem wyjść z podziwu, co działo się na tym stadionie. To tylko III liga, ale atmosfera iście ekstraklasowa. Chociaż tak szczerze mówiąc, to wydaje mi się, że nawet w większości klubów Ekstraklasy ciężko jest doświadczyć czegoś takiego.

– Przychodzisz do drużyny jako młodzieżowiec, więc twoim głównym rywalem do gry będą Adam Radwański i Mateusz Ostaszewski. Tego drugiego, podobnie jak Marcina Pigiela już znasz.

– Zdrowa, sportowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Może ona nam tylko pomóc i sprawić, że każdy z nas rozwinie swoje umiejętności. Mateusza i Marcina znam jeszcze z juniorów Jagiellonii, ale oprócz nich z każdym będę miał styczność po raz pierwszy. To będzie dla mnie całkiem nowe środowisko. Wierzę jednak, że przyjmą mnie dobrze.– W poprzedniej rundzie grałeś w II lidze w barwach Olimpii Zambrów. Z tego co da się wyczytać w Internecie, nie wszyscy byli jednak zadowoleni z twojej postawy.

– Nie chciałbym się negatywnie wypowiadać na temat tego klubu, ale mogę powiedzieć, że to było dla mnie bardzo nieudane pół roku. Chcę jak najszybciej o nim zapomnieć i w Widzewie rozpocząć nowy etap swojej kariery.

– Podpisałeś z łódzkim klubem dwuletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia. To optymalne rozwiązanie?

– Takie warunki uzgodniliśmy z władzami Widzewa i uważam, że to dla mnie bardzo dobre rozwiązanie. Na pewno zmotywuje mnie do ciężkiej pracy.

Rozmawiał Guzi

Foto: widzew.com

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress