Kibice Widzewa oddali 54 litry krwi!

13 stycznia 2021, 08:50 | Autor:

W dwóch ostatnich miesiącach poprzedniego roku w całej Polsce odbywała się akcja „Widzewska Krew”. Kibice Widzewa Łódź zamierzali oddać sto dziesięć litrów krwi, upamiętniając rocznicę założenia klubu, a przy tym pomagając potrzebującym. Znamy już ostateczne wyniki zbiórki!

Do założonego wyniku niestety trochę zabrakło, a ostatecznie udało się zgromadzić pięćdziesiąt cztery litry, czyli niespełna połowę z założonej wartości. Trzeba jednak pamiętać, że oddawanie krwi utrudnione było przez epidemię koronawirusa. Z jej powodu nie było możliwe przeprowadzenie akcji z wykorzystaniem mobilnej stacji przy okazji jednego z domowych meczów piłkarzy Widzewa, tak jak wielokrotnie działo się w poprzednich latach.

Ostatecznie na oddanie krwi zdecydowało się ponad sto dwadzieścia osób. Najwięcej, około sześćdziesięciu, zrobiło to w województwie łódzkim. „Jesteśmy bardzo wdzięczni klubowi oraz kibicom Widzewa, którzy włączyli się w akcję krwiodawstwa. (…) Uważam, że sześćdziesiąt osób, które zdecydowało się udać do punktów krwiodawstwa na terenie województwa łódzkiego to powód do dumy, szczególnie że trwa pandemia i nie każdy ma możliwość udać się do placówek i oddać krew” – powiedziała na łamach widzew.com Joanna Szymczak z łódzkiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przypomnijmy, że akcja zorganizowana została z okazji 110-lecia Widzewa. Jej inicjatorami byli sami kibice czerwono-biało-czerwonych, a wśród nich znalazł się… nasz były redakcyjny kolega, Karpiu. Pomysł podchwycił klub, dzięki któremu krew można było oddawać w stu czterdziestu placówkach na terenie prawie całego kraju. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości inicjatywa będzie kontynuowana, najlepiej już podczas spotkań w „Sercu Łodzi”!

Foto: widzew.com

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Widzewiak na zawsze

Oddałem i jestem z tego dumny. :)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress