Komornicki dyrektorem sportowym Widzewa!

9 czerwca 2016, 13:03 | Autor:

Ryszard_Komornicki

Od początku swojego istnienia Reaktywacja Tradycji Sportowych nie posiada formalnego dyrektora sportowego. Jako pierwszy nieoficjalnie funkcję tą pełnił Stanisław Syguła, a po jego odejściu, sprawy sportowe wziął na siebie Marcin Ferdzyn. Była to jednak tylko opcja tymczasowa.

Zimą w klubie pojawił się Mirosław Leszczyński, znany z pracy w Bzurze Chodaków, z której do Łodzi trafiło przed rundą wiosenną aż sześciu piłkarzy, a jeszcze wcześniej trener. Leszczyński miał zostać ogłoszony oficjalnym już dyrektorem sportowym w styczniu, ale plany te pokrzyżowały sprawy prywatne samego zainteresowanego.

Widzew doczeka się jednak człowieka w dyrektorskim fotelu. Będzie nim Ryszard Komornicki, były reprezentant Polski i czterokrotny mistrz kraju w barwach Górnika Zabrze. 56-letni Komornicki po zakończeniu piłkarskiej kariery osiadł na stałe w Szwajcarii, gdzie zajął się trenerką. Prowadził mniejsze kluby i dwukrotnie sprawdzał się też jako szkoleniowiec zabrzan. Bez większych sukcesów.

Dzięki szwajcarskim kontaktom Komornickiego pojawiła się opcja kolejnego powrotu do Polski. Przyszły dyrektor sportowy RTS oglądał kilka ostatnich spotkań drużyny Marcina Płuski, przygotowując już strategię działań na nowy sezon. Był m.in. w Warcie, Rawie Mazowieckiej oraz na kilku meczach przy Milionowej. Oprócz tego ma on odpowiadać także za system szkolenia młodzieży, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Ogłoszenie Ryszarda Komornickiego klub planował na przyszły tydzień, ale dziś informację tą upublicznił już sport.pl. Wkrótce spodziewać można się specjalnej konferencji prasowej z udziałem popularnego „Koko”, na której Widzew przedstawi też szczegóły współpracy ze Szwajcarami.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress