Konferencja na budowie stadionu

16 grudnia 2015, 15:06 | Autor:

stadion

Urząd Miasta Łodzi zorganizował dziś kolejną już konferencję prasową na budowie nowego stadionu Widzewa. Urzędnicy oraz kierownicy prac przedstawiali na niej aktualny stan robót oraz szacowali, kiedy powstawać będą kolejne elementy obiektu.

Dziennikarze, obecni przy Piłsudskiego 138, mogli nie tylko wysłuchać budujących, ale także naocznie zweryfikować słowa inżynierów. Fotografowie mogli bowiem pojawić się na terenie budowy i uwiecznić prace na zdjęciach. Dowiedzieliśmy się także, że rozpoczęło się montowanie płyt audytoryjnych, których będzie łącznie 611. „Płyty montowane są od poniedziałku. Cały proces przebiega sprawnie i potrwa do końca marca” – mówi kierownik robót, cytowany przez „Dziennik Łódzki”. Włodzimierz Galus dodał też: „W ślad za tymi elementami będzie montowany dach. Konstrukcja dachu jest przywożona do na plac budowy”.

Montaż konstrukcji dachu powinien zakończyć się w kwietniu. Cały stadion ma zostać oddany Zamawiającemu zgodnie z terminem, ustalonym na koniec listopada 2016 roku. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że pierwszy mecz drużyna Widzewa rozegra na nim dopiero wiosną, gdy zakończą się wszystkie odbiory. Swoje do powiedzenia będą też pewnie mieli strażacy oraz policja.

Wkrótce na WTM fotogaleria z dzisiejszych oględzin stadionu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress