Koszykarki wygrały ostatni sparing i zaprezentowały się w „Sercu Łodzi”

30 września 2019, 10:25 | Autor:

Bardzo pracowitą sobotę mają za sobą koszykarki Widzewa. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego najpierw pokonały Zagłębie Sosnowiec w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu, a wieczorem zaprezentowały się kibicom w „Sercu Łodzi”.

Od samego początku spotkania z sosnowiczankami to gospodynie zyskały sporą przewagę. W pierwszej połowie świetnie rzucały z dystansu – dwukrotnie za trzy trafiły Monika Jasnowska Katarina Vucković, a raz Arina Biłocerkiwśka Julia Drop. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet dwadzieścia punktów, a ostatecznie do szatni zeszły prowadząc 48:30.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Zagłębie lepiej radziło sobie z łodziankami i trzecią kwartę zremisowało 13:13. W czwartej obraz gry był bardzo podobny i ostatecznie ta część padła łupem zawodniczek z Sosnowca. Nie zmieniło to jednak faktu, że całe spotkanie dość pewnie wygrał Widzew 77:64.

Po meczu i spotkaniu z kibicami w Hali Parkowej, koszykarki udały się na stadion al. Piłsudskiego. Tam, na około pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego, wybiegły na murawę i zaprezentowały się kibicom, którzy przywitali ich gromkimi brawami. Później cała drużyna pozostała na trybunach, skąd oglądała zwycięstwo piłkarzy nad Górnikiem Polkowice.

Już za kilka dni widzewianki same zmierzą się z rywalkami z tego miasta, bo na inaugurację Basket Ligi Kobiet czeka je wyjazdowy pojedynek z CCC. Odbędzie się on w niedzielę, 6 października, o godzinie 19:00.

Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 77:64 (23:13, 25:17, 13:13, 16:21)

Katarina Vucković 21, Arina Biłocerkiwśka 15, Julia Drop 13, Monika Jasnowska 11, Ewelina Gala 10, Jagoda Bandoch 4, Wiktoria Stępień 3, Anna Kudelska 0