Podsumowanie 11. kolejki II ligi

29 września 2019, 18:53 | Autor:

Jedenastu kolejek potrzebowali piłkarze Widzewa, by objąć fotel lidera II ligi! Łodzianie wygrali z Górnikiem Polkowice i wyprzedzili Górnik Łęczna, Stal Rzeszów oraz Olimpię Elbląg, którzy solidarnie stracili punkty.

Łęcznianie kończyli tę serię gier i potrzebowali przynajmniej remisu, by utrzymać prowadzenie w lidze. Mecz w Bytowie rozpoczął się jednak dla nich fatalnie, bo już po dwudziestu sześciu minutach Bytovia wygrywała 2:0. Jeszcze przed przerwą Górnik zdobył bramkę kontaktową, a w drugiej połowie to on przejął inicjatywę. Nie był jednak w stanie wyrównać i stracił pierwsze miejsce w tabeli.

Bardzo emocjonujące spotkanie oglądaliśmy w Pruszkowie, gdzie Znicz mierzył się ze Stalą Rzeszów. Wynik otworzyli gospodarze, lecz przyjezdni dość szybko doprowadzili do wyrównania i przejęli inicjatywę. W 64. minucie z boiska wyrzucony został Adrian Rybak i wydawało się, że rzeszowianie bez problemu przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola na 2:1 zdobył jednak niespodziewanie Paweł Tarnowski. Ostatnie słowo należało do gości, a w doliczonym czasie gry jeden punkt dał im Damian Sierant.

Gorycz przegranej przeżyć musieli kibice zajmującej przed tą kolejką trzecie miejsce Olimpii Elbląg, która w Stargardzie uległa Błękitnym 1:2. Porażkę zanotowała też będąca w kiepskiej formie Garbarnia Kraków. Podopieczni Łukasza Surmy ulegli na własnym boisku Stali Stalowa Wola 1:3. Wciąż dobrze radzą sobie za to Resovia i GKS Katowice. Ci pierwsi pokonali Legionovię Legionowo 3:0, a piłkarze z ul. Bukowej triumfowali nad rezerwami Lecha Poznań 2:0.

Ze strefy spadkowej wydostała się Elana Toruń, która okazała się lepsza od Pogoni Siedlce. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Gryf Wejherowo! Zawodnicy ze Wzgórza Wolności wygrali ze Skrą Częstochowa i w tabeli przeskoczyli Legionovię. Do bezpiecznego miejsca tracą jednak aż osiem punktów.

Mecze 11. kolejki II ligi:

sobota, 28 września

Resovia – Legionovia Legionowo 3:0 (Dziubiński, Kubowicz, Twardowski)
Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:3 (Szewczyk – Sobotka, Ciepiela, Waszkiewicz)
Gryf Wejherowo – Skra Częstochowa 2:1 (Majewski x2 – Wolny)
GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0 (Woźniak, Urynowicz)
Widzew Łódź – Górnik Polkowice 1:0 (Mąka)