Widzew na czele tabeli. Przynajmniej przez kilka godzin

29 września 2019, 14:58 | Autor:

Po wczorajszym zwycięstwie nad Górnikiem Polkowice, piłkarze Widzewa awansowali na drugie miejsce w tabeli. Wynik zakończonego właśnie meczu w Pruszkowie spowodował jednak, że łodzianie zostali, pierwszy raz w tym sezonie, liderem II ligi! Przynajmniej tymczasowo.

Faworytem w starciu Znicza ze Stalą Rzeszów byli goście, ale jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, gdy zamieszanie w polu karnym wykorzystał Robert Obst. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Podkarpacia jednak wyrównali, za sprawą Tomasza Płonki. Emocji nie brakowało też w drugiej połowie, którą oba zespoły kończyły w dziesiątkę. Najpierw gola dla pruszkowian zdobył Paweł Tarnowski, a już w doliczonym czasie gry wyrównał Damian Sierant.

Remis w tym meczu oznacza, że Stal zrównała się punktami z Górnikiem Łęczna, Widzewem i Resovią. W takim przypadku o miejscu w tabeli decyduje bilans spotkań bezpośrednich. Obie drużyny z Rzeszowa zdobyły w nich po jednym „oczku”, a łodzianie i łęcznianie – po cztery. Ci pierwsi mają jednak lepszy stosunek bramek, dzięki czemu to oni usadowili się w fotelu lidera.

Podopieczni Marcina Kaczmarka pozostaną w nim przynajmniej przez kilka godzin, do zakończenia pojedynku Bytovii Bytów Górnikiem. Jeżeli gracze z Lubelszczyzny przegrają, nie wyprzedzą widzewiaków. W innym wypadku to oni wrócą na pierwsze miejsce, a piłkarze z al. Piłsudskiego po jedenastej serii gier będą wiceliderem.

Mecze 11. kolejki II ligi:

sobota, 28 września

Resovia – Legionovia Legionowo 3:0 (Dziubiński, Kubowicz, Twardowski)
Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:3 (Szewczyk – Sobotka, Ciepiela, Waszkiewicz)
Gryf Wejherowo – Skra Częstochowa 2:1 (Majewski x2 – Wolny)
GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0 (Woźniak, Urynowicz)
Widzew Łódź – Górnik Polkowice 1:0 (Mąka)