Koszykówka: Ważne zwycięstwo widzewianek!

6 stycznia 2022, 17:54 | Autor:

Udanie rozpoczęły nowy rok koszykarki Widzewa Łódź! Podopieczne Anny Chodery pojechały dzisiaj na bardzo trudny teren do Leszna, gdzie po zaciętych zawodach minimalnie pokonały miejscową Tęczę 54:50! Dzięki temu ważnemu sukcesowi, czerwono-biało-czerwone przesunęły się na drugie miejsce w tabeli grupy B I ligi.

Starcie zaczęło się korzystniej dla gospodyń, które po trafieniach Alicji Szloser wygrywały 4:0. Pierwsze punkty dla przyjezdnych zdobyła rzutem za trzy Ewelina Gala, później celną próbą popisała się Anna Kudelska, ale w początkowych fragmentach o wiele lepiej dysponowane były lesznianki – po pięciu minutach to one prowadziły 11:5. Trener Chodera wzięła przerwę na żądanie, jednak po niej za trzy przymierzyła Szloser. Dopiero potem widzewianki zaczęły odrabiać straty – Wiktoria Stępień najpierw zagrała 2+1, a po chwili wykorzystała też dwa rzuty osobiste. Z wyskoku trafiła jeszcze Natalia Gzinka, niestety w końcówce znów więcej do powiedzenia miała Tęcza i po pierwszej części wynik wynosił 20:14.

Na początku drugiej kwarty czerwono-biało-czerwone były często faulowane, a po trzech minutach zawodniczki z Leszna przekroczyły limit przewinień. Choć przyjezdne wykorzystały tylko sześć z jedenastu rzutów osobistych, dość szybko udało im się wyrównać na 22:22. Wielkopolanki zaczęły się coraz częściej gubić i tracić piłkę – po przechwycie Gali punkty zdobyła Gzinka, dając swojemu zespołowi pierwsze prowadzenie tego dnia. W kolejnych fragmentach dystans mógł się zdecydowanie zwiększyć, ale koszykarkom z Łodzi brakowało lepszego wykończenia. Na minutę przed przerwą było 29:29, na szczęście do głosu doszła jeszcze Nikola Tomasik, zaś jej cztery „oczka” ustaliły wynik połowy na 33:29 dla Widzewa.

Od razu po zmianie stron do kosza trafiła Magdalena Ratajczak, lecz błyskawicznie trójką odpowiedziała jej na to Kudelska! Rozgrywająca jeszcze trzykrotnie spróbowała tego samego i za trzecim razem zrobiła to skutecznie! Niestety, tym razem o szybką odpowiedź pokusiła się Ratajczak. Tęcza z każdą minutą niwelowała swoją stratę, ostatecznie doprowadzając do remisu 39:39. Później znów nieco lepiej zaczęły spisywać się podopieczne trener Chodery. Najpierw z wyskoku rzuciła Gzinka, później lay-upem popisała się młodziutka Tomasik, która wykorzystała też dwa rzuty osobiste. 16-latka mogła jeszcze poprawić swój dorobek, jednak dwukrotnie spudłowała. Tak czy inaczej – przed ostatnią kwartą widzewianki wygrywały 45:41.

Przez cały mecz łodzianki miały duże problemy pod koszem – w jednej z pierwszych akcji czwartej części rywalki pięciokrotnie (!) zbierały piłkę w ataku, finalnie zdobywając tak dwa punkty. W odpowiedzi, przy rzucie za trzy sfaulowana została Stępień i wykorzystała dwie z trzech prób. Po chwili skrzydłowa trafiła też z gry, szybko trójką popisała się Szloser, ale to samo zrobiła Kudelska, dając swoim koleżankom prowadzenie 52:47! Mimo dominacji w zbiórkach, koszykarki Tęczy nie przekładały swoich szans na zniwelowanie strat. Widzewianki zbyt często niestety przekraczały przepisy – w ten sposób trzy punkty z rzutów osobistych zdobyła Iga Walentowska, zaś parkiet musiała opuścić Stępień. Oba zespoły nie były jednak w stanie trafić z gry, co bardziej odpowiadało prowadzącym dwoma „oczkami” przyjezdnym. Utrzymały one minimalny dystans i po rzutach z linii Kudelskiej ostatecznie wygrały 54:50! Czerwono-biało-czerwone awansowały na drugie miejsce w tabeli, tuż za plecy AZS Politechniki Korony Kraków – a już pojutrze podejmą Maximus Kąty Wrocławskie.

Tęcza Leszno – Widzew Łódź 50:54 (20:14, 9:19, 12:12, 9:9)