„Księstwo Łowickie” wielkim sukcesem!

23 października 2017, 14:18 | Autor:

Przy okazji sobotniego meczu, tak jak zapowiadane było wcześniej, miało miejsce wydarzenie zatytułowane “Księstwo Łowickie w Sercu Łodzi”. Atrakcje przygotowane przez organizatorów były dostępne od strony al. Piłsudskiego już na dwie i pół godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu było doskonałą okazją do poznania kultury, twórczości oraz potraw z regionu łowickiego. Dla najmłodszych również była to nie lada gratka. Wokół stadionu chodziły dziewczęta, które z szerokimi uśmiechami obdarowywały zarówno małe, jak i duże dzieci cukierkami i lizakami oraz ozdabiały twarze zgromadzonych barwami łódzkiego Widzewa.Zgodnie z zapowiedzią, otwarta była także Strefa Kibica Zina, przy której odbywały się przeróżne konkursy, cieszące się dużym zainteresowaniem najmłodszych kibiców. Sprawdzali się oni w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: precyzyjny strzał na bramkę, podbijanie piłki główką, czy konkurs podbić. W owej strefie można było spróbować swoich sił w tzw. teqballu i podziwiać pokaz freestyle.

Nie zapomniano również o kobietach. Odbyły się warsztaty, dzięki którym panie nauczyły się technik haftu, przygotowywania tradycyjnych łowickich wycinanek czy kwiatów z bibuły. Następnie miały możliwość podziwiać fryzury wykonane przez „Klinikę Wdowiak”.

Całość umilały występy Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Ponadto pod namiotem Promuje Łódzkie odbyła się lekcja Slavica Dance, czyli połączenia zajęć fitness z elementami tańca ludowego. Wyjątkowo piłkarze zostali wyprowadzeni na mecz przez dzieci ubrane w tradycyjne stroje łowickie. Na trybunach zgromadziło się 17 246 kibiców, wśród których znalazła się liczna grupa fanatyków z Łowicza.Martyna

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress