List stowarzyszenia do Prezesa Zbigniewa Bońka

25 kwietnia 2013, 09:09 | Autor:

Publikujemy list otwarty stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” skierowany do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Zbigniewa Bońka. Pismo to jest kontynuacją podjętych przez SFW działań związanych z wyjaśnieniem kwestii zamknięcia sektora kibiców gości na krakowskim stadionie Wisły.

Łódź, 25 kwietnia 2013r.

Pan Zbigniew Boniek
Prezes PZPN

Szanowny Panie Prezesie,

Jak już zapewne zdążył się już Pan dowiedzieć, najprawdopodobniej decyzją Wojewody Małopolskiego, odebrana zostanie nam możliwość wsparcia dopingiem naszej drużyny – Widzewa Łódź, podczas meczu w najbliższy piątek, 26.04.2013r. z Wisłą Kraków.
W imieniu kibiców Widzewa zgłaszamy się z prośbą o pomoc i wsparcie Pana Prezesa w naszych staraniach o zmianę decyzji wojewody, dzięki czemu dane nam będzie głośnym dopingiem móc zagrzewać do walki o zwycięstwo naszych piłkarzy w kolejnym meczu ligowym. Wiemy, iż nie jest w gestii Prezesa PZPN poddawanie w wątpliwość, a tym bardziej podważania zasadności decyzji organów administracyjnych. Wierzymy jednak, iż głos autorytetu, jakim jest osoba Prezesa Zbigniewa Bońka, zostanie na pewno usłyszany, a z jego zdaniem osoba wojewody niekoniecznie będzie musiała się zgadzać, ale przynajmniej weźmie je pod rozwagę.
Niewyobrażalnym dla nas jest obarczanie nas odpowiedzialnością za czyny których nie popełniliśmy. Choć z drugiej strony nie jest to dla nas niczym nowym, bo całkiem niedawno doświadczyliśmy już podobnej sytuacji, gdy w konsekwencji decyzji Wojewody Pomorskiego nie mogliśmy obejrzeć meczu w Gdańsku z Lechią (w wyniku zastrzeżeń wojewody co do zachowania kibiców Lecha Poznań). Nie jesteśmy ukarani żadnym zakazem wyjazdowym, więc dlaczego miało by nas nie być tego dnia na sektorze gości?
Organizacja tego wyjazdu wymagała od nas zamówienia pociągu specjalnego, przygotowaliśmy oprawę, wielu z nas wzięło na ten dzień wolne w pracy i cały trud logistyczny może pójść na marne.
Czyżby miało się okazać, że hasło „Piłka nożna dla kibiców” kolejny raz będzie tylko wytartym frazesem?

Z wyrazami szacunku
Zarząd Stowarzyszenia FANATYCY WIDZEWA