LM U-19: Efektowne zwycięstwo widzewiaków

9 maja 2021, 08:52 | Autor:

Niemal równolegle do wczorajszego meczu rezerw, swoje spotkanie w ramach Ligi Makroregionalnej U-19 rozegrali juniorzy starsi Widzewa Łódź. Prowadzona samodzielnie przez Michała Czaplarskiego drużyna nie miała żadnych problemów i efektownie pokonała na wyjeździe ekipę Nakiego Olsztyn aż 8:0!

Jako że w pierwszym starciu widzewiacy zwyciężyli dziewięcioma bramkami, teraz można było się spodziewać podobnego rezultatu. Nic zatem dziwnego, że już po trzech minutach goście objęli prowadzenie! Dogranie Filipa Zawadzkiego wykorzystał Damian Związek, który pokonał bramkarza olsztynian i otworzył wynik. Jak się jednak okazało, był to jedyny gol strzelony w tej połowie. Do przerwy czerwono-biało-czerwoni wygrywali zatem dość skromnie.

Jeszcze przez kwadrans drugiej części utrzymywał się taki rezultat, aż wreszcie łodzianie na dobre przełamali defensywę Nakiego! Tuż po upływie godziny gry do protokołu sędziowskiego zapisał się Adam Dębiński, a sześć minut później jego wyczyn powtórzył Mateusz Bień, który skorzystał na dograniu Jakuba Wieszczyckiego. Po chwili było 4:0! Bramkę zdobył jeden ze zmienników, Kacper Trenkner, zaś asystował mu Mateusz Gołda.

Gospodarze byli rozbici, ale podopieczni trenera Czaplarskiego nie zamierzali odpuszczać. W 74. minucie podanie Bienia zamienił na gola Gołda, kilkadziesiąt sekund później to skrzydłowy dogrywał, zaś pojedynek z bramkarzem wygrał Filip Przybułek. W samej końcówce znów bohaterem był Gołda – najpierw po jego asyście na 7:0 trafił Aleksander Mikuś, a wynik ustalił sam 18-latek, notując przy okazji dublet. Widzewiacy finalnie wygrali 8:0 i w tabeli LM U-19 zajmują drugie miejsce. Za tydzień zmierzą się z Jeziorakiem Iława.

LM U-19: Naki Olsztyn – Widzew Łódź 0:8 (0:1)
3′ Związek, 62′ Dębiński, 68′ Bień, 72′ Trenkner, 74′, 87′ Gołda, 75′ Przybułek, 86′ Mikuś

Naki:
Hłasko – Malinowski, Dyka (46′ Fronczak), Drozdowski, Goryński – Samoraj (46′ Zwierzyński), Częczek – Kosiewski (75′ Basiak), Milewski (50′ Wdowiak), Sędziński – Bendyk (80′ Korzeniewski)

Rezerwowi: Jakubisiak, Kacprzyk

Schmidt – Mikuś, Lenart, Kaliński, Bień – Gołda, Służałek (46′ Wieszczycki), Przybułek, Zawadzki (46′ Szcześniak), Dębiński – Związek (60′ Trenkner)

Rezerwowi: Wojda – Czapliński

Sędzia: Łukasz Dobrzyński (Morąg)