LM U-19: Siedem bramek Widzewa na wyjeździe

15 czerwca 2021, 19:10 | Autor:

W niedzielne popołudnie przedostatni mecz w ramach Ligi Makroregionalnej U-19 rozegrali juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego oraz Michała Czaplarskiego już do przerwy prowadzili z Olimpią Zambrów 5:0, a po dziewięćdziesięciu minutach mogli się cieszyć ze zwycięstwa 7:1!

Czerwono-biało-czerwoni fantastycznie weszli w to starcie, bo już po kilku minutach prowadzili dwoma golami! Jako pierwszy stojącego między słupkami gospodarzy Pawła Kapicę pokonał Dominik Najderek, który wykorzystał podanie Damiana Związka. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Mateusz Gołda, a dogrywał mu Mateusz Bień. Przewaga gości nie polegała dyskusji – w 21. minucie wynik podwyższył Jakub Wieszczycki.

Jeszcze przed przerwą widzewiacy zadali kolejne dwa ciosy! Na dziesięć minut przed końcem do siatki trafił Michał Szcześniak, a wynik pierwszej połowy, po drugiej asyście Bienia, ustalił Gołda, podwajając swój dorobek. Od początku drugiej części spotkania swoje szanse otrzymali dwaj rezerwowi: Kacper Trenkner zastąpił Gołdę, z kolei Wiktor Daroch Szcześniaka. Później do gry wszedł również Patryk Glicner, który dał wytchnąć Bieniowi.

Choć łodzianie już tak bardzo nie naciskali na kolejne bramki, w 65. minucie z kolejnego gola mógł się cieszyć Szcześniak. W tej sytuacji napastnika obsłużył Wieszczycki. Swój moment radości mieli zambrowianie, bo w końcówce honorowe trafienie dla nich zaliczył Paweł Zaorski. Ostatnie słowo należało jednak ponownie do gości – dublet ustrzelił Najderek, a podawał mu Trenkner. Czerwono-biało-czerwoni wygrali więc 7:1, zaś w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z ŁKS Łomża. Będzie to dla nich ostatnia kolejka w ramach zmagań LM U-19.

LM U-19: Olimpia Zambrów – Widzew Łódź 1:7 (0:5)
80′ Zaorski – 5′, 85′ Najderek, 7′, 38′ Gołda, 21′ Wieszczycki, 35′, 65′ Szcześniak