LM U-19: Widzew znów lepszy od Jezioraka

20 maja 2021, 09:42 | Autor:

Zaledwie trzy dni po domowej wygranej z Jeziorakiem Iława, juniorzy starsi Widzewa Łódź ponownie zmierzyli się z tym samym rywalem. Wyjazdowe starcie okazało się dużo łatwiejsze, bo podopieczni Michała Czaplarskiego rozbili swoich przeciwników 8:0! Hat-trickiem popisał się Wiktor Daroch.

Widzewiacy udali się do województwa warmińsko-mazurskiego z kadrą liczącą zaledwie piętnaście osób, ale nie przeszkadzało im to w uzyskaniu przewagi w spotkaniu. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać jednak niespełna pół godziny. W 28. minucie asystą popisał się Damian Związek, a wynik otworzył Jakub Wieszczycki. Młody napastnik podawał również przy golu numer dwa, gdy tuż przed końcem pierwszej połowy stojącego między słupkami Denisa Staronia pokonał Aleksander Mikuś! Do przerwy przyjezdni prowadzili zatem 2:0.

Niedługo po zmianie stron było już 3:0! Dogranie Kacpra Trenknera wykorzystał Mateusz Bień, który po raz pierwszy tego dnia wpisał się na listę strzelców. W 61. minucie na boisku pojawił się Daroch i bardzo szybko podwyższył rezultat! W tej sytuacji asystą popisał się Filip Zawadzki. Worek z bramkami dla łodzian powoli zaczynał się rozwiązywać. Swoje trafienie zanotował również Michał Szcześniak, wykorzystując dokładne podanie Wieszczyckiego.

W 73. minucie Daroch mógł się cieszyć z dubletu, a Szcześniak z pierwszej asysty. Podwójny dorobek zaliczył także Bień, który obsłużony został przez Mikusia. Ostatnie słowo należało do Darocha – na minutę przed gwizdkiem napastnik skompletował hat-tricka po zagraniu Filipa Przybułka. Spotkanie zakończyło się więc ośmiobramkowym zwycięstwem podopiecznych trenera Czaplarskiego! W tabeli Ligi Makroregionalnej U-19 widzewiacy awansowali na drugą pozycję, a w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Ursusem Warszawa.

LM U-19: Jeziorak Iława – Widzew Łódź 0:8 (0:2)
28′ Wieszczycki, 43′ Mikuś, 48′, 86′ Bień, 61′, 73′, 89′ Daroch, 65′ Szcześniak