LM U-19: Widzewiacy nieudanie zainaugurowali rundę

8 marca 2021, 08:00 | Autor:

W sobotę swój pierwszy mecz w Lidze Makroregionalnej U-19 rozegrali juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego pojechali do Warszawy, gdzie zmierzyli się z tamtejszą MKS Polonią. Niestety, nie będą wspominać tego starcia najlepiej, bo przegrali je aż 1:5.

Choć do stolicy udał się bardzo silny skład, z trenującym z pierwszą drużyną Dawidem Owczarkiem na czele, widzewiacy wyszli na mecz bardzo przestraszeni. I szybko się to zemściło, bo już po pięciu minutach przegrywali. Do wrzutki z rzutu wolnego dopadł Aleksander Gajdier i głową pokonał Marcela Buczkowskiego. Czerwono-biało-czerwoni nie otrząsnęli się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a tymczasem Polonia zdobyła kolejną! Prowadzenie „Czarnych Koszul” efektownym strzałem z woleja podwyższył Oskar Białek.

To jednak nie koniec, bo po jedenastu minutach Widzew przegrywał już 0:3… Tym razem do siatki trafił Piotr Miszczuk. Dopiero po tej sytuacji zawodnicy z Łodzi nieco się otrząsnęli i zaczęli grać lepiej, co przyniosło efekt w postaci pierwszego gola. Jego autorem był Hubert Lenart, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Niestety, ostatnie słowo przed przerwą należało do gospodarzy – w 43. minucie swój dorobek podwoił Miszczuk.

W drugiej połowie podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Czaplarskiego starali się odrobić choć część strat, ale nie udawało im się to. Na dwanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik ustaliła z kolei Polonia, gdy po wrzutce z rogu piłkę obok Buczkowskiego posłał Eryk Kudokas. Mecz zakończył się więc pewnym, ale również nieco zaskakującym zwycięstwem gospodarzy 5:1, które dało im świetną pozycję wyjściową przed resztą rundy. Widzewiacy punktów szukać będą za tydzień, w starciu z GKS Bełchatów.

LM U-19: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 5:1 (4:1)
5′ Gajgier, 8′ Białek, 11′, 43′ Miszczuk, 78′ Kudokas – 18′ Lenart