Widzew II Łódź – Włókniarz Zelów 1:2 (1:1)

8 marca 2021, 09:52 | Autor:

W sobotnie przedpołudnie kolejny zimowy sparing rozegrały rezerwy Widzewa Łódź. W przedostatniej grze kontrolnej przed wznowieniem sezonu czerwono-biało-czerwoni zmierzyli się na terenie ośrodka przy ul. Małachowskiego z Włókniarzem Zelów. Niestety, przegrali 1:2.

Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego przystąpili do meczu w okrojonym składzie, bo zdecydowana większość młodszych graczy pojechała do Warszawy na spotkanie Ligi Makroregionalnej U-19. W jedenastce znaleźli się za to Sebastian Rudol i Daniel Mąka. Pierwsza połowa była wyrównana, a oba zespoły były w stanie trafić do siatki po jednym razie. Dla gospodarzy gola strzelił Mateusz Malec, zaś Aleksandra Wojdę pokonał występujący przez długi czas w barwach Widzewa Krystian Marcioch.

W drugiej części gry na placu obejrzeliśmy kilku nowych piłkarzy, a debiut w rezerwach zaliczył Mateusz Ludwikowski, czyli syn dobrze znanego w Łodzi Marcina. Niestety, jedyna bramka w trakcie tych czterdziestu pięciu minut była autorstwa Roberta Oborowskiego z Włókniarza, dzięki czemu to czwartoligowiec mógł się cieszyć ze zwycięstwa 2:1. Dla widzewiaków był to przedostatni sparing przed zaplanowanym na 20 marca rozpoczęciem rundy wiosennej. Za tydzień w próbie generalnej łodzianie podejmą rezerwy Wisły Płock.