LM U-19: Wysokie zwycięstwo na koniec sezonu

31 maja 2022, 15:38 | Autor:

Zwycięstwem zakończyli zmagania w Lidze Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi Widzewa Łódź! Dziś podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się u siebie z Huraganem Morąg. Do przerwy prowadzili trzema bramkami, a finalnie wygrali 6:0. W tabeli zajęli trzecie miejsce – i nie awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Widzewiacy przystąpili do tego, niemającego żadnego znaczenia dla końcowej tabeli starcia w mocno rezerwowym składzie, z kilkoma zawodnikami na co dzień występującymi w zespole do lat 17. Mimo tego, to oni od razu zyskali zdecydowaną przewagę. Już w czwartej minucie sam na sam z Filipem Małkiem wyszedł Mateusz Saganiak, lecz skierował piłkę obok słupka. Minimalnie niecelnie przymierzył też Sebastian Starbała. W osiemnastej minucie szczęścia poszukał także Cezary Cichal, jednak i jemu nie udało się otworzyć wyniku. W tym czasie, goście przedarli się w pole karne tylko dwa razy – na posterunku zawsze był Antoni Brzózka.

W 21. minucie gospodarze wreszcie objęli prowadzenie! Po dobrym prostopadłym zagraniu, w szesnastkę wpadł Patryk Kowasz i mimo próby interwencji Małka, wpakował futbolówkę do siatki. Po tym golu, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego ewidentnie się rozkręcili! Już w 24. minucie zrobiło się 2:0, kiedy z dwudziestu pięciu metrów znakomicie uderzył Paweł Bellanavithanage. Z półwoleja powodzenia bliski był też Filip Karwacki. Co nie udało się wtedy, wyszło kilka chwil później – po strzale po ziemi z rzutu wolnego! Do końca pierwszej połowy czerwono-biało-czerwoni całkowicie dominowali i poszukiwali kolejnych bramek. Niezłe okazje mieli Marcin Ceremus, Kowasz i Nikodem Wszołek, lecz wynik 3:0 się nie zmienił.

Na drugą część meczu wyszło aż pięciu nowych zawodników, a dwóch z nich błyskawicznie wpisało się na listę strzelców! Najpierw, już w 47. minucie, do siatki trafił Damian Związek, po chwili zaś – i dobrej akcji prawym skrzydłem Starbały Małka pokonał Jakub Juchacz. Związek miał swą następną sytuację, lecz tym razem zabrakło mu centymetrów. Po niespełna kwadransie, na murawie pojawił się też szósty ze zmienników, Kacper Trenkner, dominacja łodzian nie ulegała już najmniejszej wątpliwości. Ekipa z Morąga miała swoją sytuację tylko raz – po kontrze i wyjściu sam na sam Igora Kocia. Czujnie zachował się wówczas Brzózka.

Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego atakowali, szukając kolejnych bramek. Dwa razy w pole karne wpadał Mateusz Gołda, lecz nie był w stanie wykończyć sytuacji. Niezłe okazje mieli także Kamil Jakubowski oraz Starbała. Dwukrotnie szczęścia zabrakło Ceremusowi. Najpierw z dystansu przymierzył w poprzeczkę, w kolejnej akcji główkował zaś obok słupka. Na gola numer sześć musieliśmy poczekać do 81. minuty, gdy Trenkner uruchomił Starbałę, ten dorzucił, zaś do siatki trafił Gołda. To był ostatni akcent tego spotkania – juniorzy starsi Widzewa wygrali 6:0 i w tabeli LM U-19 uplasowali się na trzecim miejscu. Teraz pojadą na turniej do Holandii, następnie zaczną wakacje. Jesienią grać będą w I lidze wojewódzkiej.

LM U-19: Widzew Łódź – Huragan Morąg 6:0 (3:0)
21′ Kowasz, 24′ Bellanavithanage, 28′ Karwacki, 47′ Związek, 50′ Juchacz, 81′ Gołda

Brzózka – Starbała, Wszołek (46′ Służałek), Najderek (46′ Jakubowski), Ceremus – Kowasz, Bellanavithanage (46′ Związek), Wiśniewski (58′ Trenkner) – Cichal (46′ Juchacz), Saganiak, Karwacki (46′ Gołda)

Rezerwowy: Kwiatkowski