Miasto odebrało stadion!

3 lutego 2017, 11:44 | Autor:

umowa_Stadion

Zgodnie z zapowiedzią w piątek doszło do oficjalnego przekazania nowego stadionu Widzewa do Miasta przez wykonawcę tej inwestycji, czyli firmę „Mosty-Łódź”. Około godziny 11:00 podpisano tzw. protokół końcowy.

Dzięki temu zarządzanie obiektem będzie mogła rozpocząć MAKiS. Miejska Arena Kultury i Sportu zostanie operatorem stadionu na mocy listopadowej uchwały Rady Miejskiej. Klub będzie więc musiał porozumieć się z miejską spółką i od niej wynająć sportową arenę dla potrzeb rozgrywania spotkań, ale nie tylko. Jak wiadomo, Widzew chce wynająć cały stadion, włącznie z powierzchniami biurowymi i komercyjnymi oraz większością sky boxów.

Warunki były ustalane z MAKiS już od dawna. Obie strony zapewniają, że podpisanie umowy jest wyłącznie formalnością. Prezydent Hanna Zdanowska zapowiadała nawet, że stanie się to jeszcze dzisiaj, ale WTM dowiedział się jednak nie. Porozumienie ma zostać zawarte najwcześniej w przyszłym tygodniu. Dlatego też w dzisiejszym spotkaniu nie brali udziału przedstawiciele Widzewa. Nie było takiej potrzeby.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress