Miasto przeznaczy milion złotych na „Serce Łodzi”

6 lutego 2019, 20:11 | Autor:

Niebawem standard stadionu przy Piłsudskiego 138 delikatnie się podniesie. Miasto postanowiło przeznaczyć milion złotych na modernizację obiektu przed organizowanymi na przełomie maja i czerwca Mistrzostwami Świata do lat 20.

W ostatnich tygodniach na Widzewie gościli przedstawiciele FIFA oraz PZPN. Ogólne wrażenie delegatów było pozytywne, jednak dopatrzyli się oni konieczności wykonania poprawek infrastrukturalnych. Cała lista została przekazana na ręce Urzędu Miasta Łodzi, a ten wycenił je właśnie na okrągłą sumę, składającą się z sześciu zer.

Choć inwestycje przy Piłsudskiego mają na celu zaspokojenie życzeń organizatorów mundialu, modernizacje będą w zdecydowanej większości trwale związane z „Sercem Łodzi”. Oznacza to, że już po zakończeniu imprezy to widzewiacy będą jego głównymi beneficjentami. W najmniejszym stopniu nie zaspokaja to jednak ambicji kibiców, którzy liczą, że w najbliższym czasie przeznaczone na rozbudowę obiektu zostaną kwoty równe inwestycji po zachodniej stronie miasta.

Wciąż nie wiemy, jak wyglądać będzie możliwość korzystania przez Widzew ze stadionowych pomieszczeń biurowych w trakcie mistrzostw. Czerwono-biało-czerwonym bardzo zależy na uniknięciu tymczasowej przeprowadzki. Jest to przedmiotem rozmów z urzędnikami.

Decyzja o zagospodarowaniu miliona złotych na dostosowanie stadionu przez Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata zapadła podczas środowej sesji Rady Miejskiej.

15
Dodaj komentarz

6 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid

Niestety nie ma szans byśmy dostali tyle kasy co pejsiaki pasiaki.Oczywiście wiadomym jest że w łks nie warto inwestować bo i tak stadionu nie zapełnią,a na Widzewie obiekt na 25 tys osob był by w sam raz.Z rachunku zysków i strat logiczne jest że Widzewowi obecnie się należy więcej.Niestety na zachodze Łodzi też są wyborcy.

Leon

Jakie to wymogi FIFA? Nie cieszmy sie tak jeszcze. Moze chodzi i poszerzenie korytarzy i zmniejszenie krzeselek do 16000…

Ciapaty

Szału nie ma. Może czas zacząć publiczną debatę na temat rozbudowy ? Bo nie przypominam sobie by miasto zabrało głos w tej sprawie. Co myślicie na temat petycji ? Każdy by podpisał przed meczem i na Pietrynie ludzi łapać, 50 tys. podpisów, może to by popchnęło sprawę naprzód ?

Derek

Władze Widzewa po mistrzostwach powinny przedstawić plan rozbudowy miastu i kibicą. Jeżeli miasto nie ustosunkowaloby się do tego w przeciągu miesiąca od otrzymania w sposób poztytywny dla widzewskiej społeczności w następnej kolejności powinno pokazać się ilość różnych kibiców na meczach Widzewa w tym rok. Petycja z taką ilością głosów nie byłaby łatwa w stworzeniu lecz to musiałoby dać miastu do zrozumienia, że popełnili błąd.

Andrzej

i kibicom.

Larson

Dołącz do dyskusji…Bardziej proponował bym petycję podpisywać przez Internet tak to się teraz robi . Oczywiście dla starszych kibiców można zorganizować papierową wersję przed meczem.

Kolo

I co konkretnie będzie zrobione za ten milion ?

Fanatyk

Była mowa, że udogodnienia różne dla dziennikarzy i działaczy FIFA.

Lukasinio

zmiany będą prowadzone pod kątem zwiększenia jakości transmisji z meczów, by spełniała ona wymagania FIFA. „Czyli ogólnie rzecz biorąc IT i elektryka, które umożliwią niezawodną obsługę wielu dziennikarzy jednocześnie.

FCLW

Podgrzewana murawa na al. chujni 2 ;)

Adam

może pomaluja odstrony wschodniej i piłsudskiego ten szary beton bo to wyglada tragicznie tak jakby nie ukończony był ten stadion

Derek

Dokładnie np Spartak trnava ma to fajnie zrobione na stadiony.net można to sprawdzić. Coś takiego znacznie poprawiłoby wrażenie wizualne.

Fanatyk

Gdzie Łódź, a gdzie Trnava.

Derek

Niekoniecznie musi być tak jak w Trnavie to tylko przykład. Przytoczyłem ten bo na pierwszy rzut oka wydaje się to tanie i estetyczne rozwiązanie.

Tenten

No niestety tak to jest jak projekt stadionu sie zleca emerytowi Ferdzynowi co ma w głowie stadiony z lat 80 i 90, nie tylko beton wygląda tragicznie ale dach blaszany też który zakłóca efekt akustyczny (głośność i jakość dopingu), a to nie powinno mieć miejsca przy budowie stadionu w 21 wieku, zadaszenie powinno być z membrany ale może poszli tanim kosztem, trudno powiedzieć.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress