Michalski ćwiczy karne na… Orliku

24 sierpnia 2017, 17:01 | Autor:

Środowe spotkanie w Aleksandrowie Łódzki nie było dla drużyny Widzewa spacerkiem. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał goście oddali dopiero w 64. minucie, gdy Mateusz Michalski egzekwował rzut karny po faulu na Michale Millerze. Niestety, lepszy okazał się bramkarz Sokoła.

Piłka uderzona była na najlepszej dla golkiperów wysokości. Nic więc dziwnego, że Michał Brudnicki wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. „Źle trafiłem w piłkę. Inaczej planowałem to zrobić” – mówił po meczu Michalski. Niefortunny strzelec nie załamywał się jednak. „Nie zamierzam tego rozpamiętywać i jak będzie kolejna okazja, nie zawaham się znów podejść do jedenastki. Jak Sergio Ramos” – żartował po końcowym gwizdku. Trzeba jednak przyznać, że gdyby nie przepiękny gol Millera, który uratował trzy punkty, skrzydłowemu nie byłoby już tak do śmiechu.

Po niewykorzystanym rzucie karnym wśród kibiców rozgorzała dyskusja, dlaczego to właśnie Michalski podszedł do piłki. Uspokajamy, to nie była żadna samowolka. Zarówno „Michalaczek”, jak i Daniel Mąka, wyznaczeni są do strzelania jedenastek i w poprzednich meczach najczęściej robili to na zmianę. Michalski wykorzystał trzy rzuty karne w poprzednim sezonie. Mąka natomiast trafiał z 11. metra w starciu z Wartą Sieradz z 3. kolejki, jak również dwukrotnie w poprzednich rozgrywkach. W środę był dopiero pierwszy przypadek, by duet M&M’s zawiódł w takiej sytuacji. Wcześniej strzelili siedem na siedem.


To, że podejście Michalskiego do rzutu karnego było w pełni naturalne, potwierdził także Franciszek Smuda. „Obaj ustalili to między sobą” – mówił na pomeczowej konferencji. Teraz najprawdopodobniej przyjdzie kolej na Mąkę, gdy sędzia znów wskaże na wapno. Mateusz Michalski jednak nie rezygnuje. Razem z Maciejem Kazimierowiczem zapowiedzieli nawet pół żartem-pół serio, że zaraz po powrocie drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego… idą na Orlik, by trenować jedenastki!

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress