Michalski i Stępiński po raz pierwszy z opaską

2 sierpnia 2021, 12:15 | Autor:

Wczorajszy mecz z Sandecją Nowy Sącz był okazją nie tylko do debiutów dla wielu zawodników, ale także do premierowych występów w roli kapitana Widzewa Łódź. Wczoraj takiego zaszczytu dostąpiło dwóch graczy czerwono-biało-czerwonych: najpierw Mateusz Michalski, a później Patryk Stępiński.

Podczas środowej prezentacji zespołu dowiedzieliśmy się, że nowym kapitanem czterokrotnego mistrza Polski wybrany został Daniel Tanżyna, jednak obrońcy zabrakło w kadrze, bo wciąż doskwiera mu odniesiony kilka tygodni temu. Drugi w kolejności był Michalski i to właśnie on założył opaskę od pierwszej minuty. Była to dla niego dopiero pierwsza taka szansa, przynajmniej w oficjalnym starciu, ponieważ wcześniej zdarzało mu się to robić w sparingach.

Skrzydłowy został tym samym szesnastym kapitanem w historii reaktywowanego Widzewa. Na tym się jednak nie zakończyło, bo na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zawodnik opuścił boisko, więc musiał oddać opaskę. Przekazał ją następnemu graczowi w ustalonej hierarchii, czyli Patrykowi Stępińskiemu, dla którego także była to pierwsza taka okazja w karierze, zaś dzięki niej zawodnik mógł wskoczyć na listę z numerem siedemnaście.

Pierwszym kapitanem po reaktywacji, jeszcze w IV lidze, był Mariusz Rachubiński. Na tym szczeblu funkcję tę pełnili też Michał Czaplarski, Adrian Budka i Michał Sokołowicz. Na wyższych poziomach dołączyli do nich Przemysław Rodak, Marcin Nowak, Patryk Wolański, Sebastian Zieleniecki, Robert Demjan, Daniel Mąka, Dario Kristo, Marcin Robak, Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut oraz wciąż będący w zespole Tanżyna.

Kapitanowie Widzewa po reaktywacji:

1. Mariusz Rachubiński (IV liga)
2. Michał Czaplarski (III i IV liga)
3. Adrian Budka (III i IV liga)
4. Michał Sokołowicz (IV liga)
5. Przemysław Rodak (III liga)
6. Marcin Nowak (III liga)
7. Patryk Wolański (III liga)
8. Sebastian Zieleniecki (II i III liga)
9. Robert Demjan (II i III liga)
10. Daniel Mąka (II liga)
11. Dario Kristo (II liga)
12. Marcin Robak (I i II liga)
13. Daniel Tanżyna (I i II liga)
14. Mateusz Możdżeń (I i II liga)
15. Bartłomiej Poczobut (I i II liga)
16. Mateusz Michalski (I liga)
17. Patryk Stępiński (I liga)

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x