Miedź II Legnica – Widzew II Łódź 2:1 (1:1)

7 lutego 2021, 19:30 | Autor:

Kolejny sparingowy mecz rozegrały w sobotę rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego, podobnie jak ich koledzy z zespołu juniorów starszych, pojechali do Legnicy, gdzie zmierzyli się z drugą drużyną trzecioligowej Miedzi. Po ciekawym widowisku przegrali 1:2.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości, którzy po niespełna dziewięciu minutach prowadzili z faworyzowanymi przeciwnikami 1:0! Piłkę odebrał Daniel Mąka i strzałem do pustej bramki pokonał golkipera legniczan. Chwilę później mogło być już 2:0! Do siatki trafił Dawid Telestak, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej pomocnika, przez co nie mógł uznać jego gola. Pomimo wielu pierwszoligowych nazwisk w składzie gospodarzy, widzewiacy starali sobie z nimi radzić, dzięki czemu długo utrzymywali jednobramkową przewagę.

Tuż przed przerwą podopieczni dobrze znanego w Łodzi Marcina Płuski jednak wyrównali, gdy strzałem z ostrego kąta piłkę tuż przy słupku bramki Macieja Schmidta umieścił Jakub Łukowski. Druga część spotkania była podobna do pierwszej. Zdecydowanie więcej z gry miała Miedź, jednak Widzew skutecznie się bronił. Niestety, tylko do czasu, ponieważ w 77. minucie zwycięskiego gola dla drużyny z Dolnego Śląska strzelił Kamil Niewiadomski.

Ostatecznie podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali 1:2, lecz trzeba pamiętać, że mierzyli się z zespołem, w którego składzie wystąpiło mnóstwo doświadczonych graczy, na czele z przymierzanym niedawno do Widzewa Łukowskim czy dwukrotnym reprezentantem Polski, Grzegorzem Bartczakiem. Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają w najbliższą sobotę, gdy na Łodziance podejmą czwartoligową Polonię Piotrków Trybunalski.

44′ Łukowski, 74′ Niewiadomski – 9′ Mąka

Miedź II (I połowa):
zawodnik testowany I – Strzelecki, Bartczak, zawodnik testowany II (30′ Świątko), Stróżyński – Łukowski, Pietrowski, Bahaid (30′ Petk), zawodnik testowany III – Zachaczewski, Niewiadomski

Miedź II (II połowa):
Hewelt – zawodnik testowany IV, Bartczak (60′ zawodnik testowany II), Świątko, Maciejewski – Łukowski, Pietrowski (60′ Poręba), Petk, zawodnik testowany III (60′ Momoh) – Karolczak, Niewiadomski

Schmidt – Stopa, Mamełka, Cieślak, Bień – Kmita, Służałek, Mąka, Telestak, Malec – Brochocki

Na zmiany wchodzili: Pokorski, Owczarczyk, Dębiński, Gołda