Młodzi widzewiacy odwiedzili groby łódzkich bohaterów

16 października 2020, 19:25 | Autor:

Bardzo ciekawa inicjatywa miała miejsce w czwartek w Akademii Widzewa. Trzydziestu młodych piłkarzy łódzkiego klubu, w towarzystwie sztabu szkoleniowego i dyrektora Macieja Szymańskiego, odbyło wycieczkę po Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej – czytamy na łamach oficjalnej witryny widzew.com.

Widzewiacy zwiedzili mogiły, a także poznali biogramy przedstawicieli trzech z czterech kultur, które przyczyniły się do rozwoju Łodzi. Ważnym momentem wyprawy były odwiedziny miejsca pochówku bardzo zasłużonych piłkarzy oraz działaczy RTS, braci Mariana i Seweryna Malinowskich. Znicze zapalono też na grobach innych byłych reprezentantów czerwono-biało-czerwonych.

Na sam koniec, wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w interaktywnym quizie, sprawdzającym zdobytą w jej trakcie wiedzę. „Wizyta na Starym Cmentarzu jest jednym z elementów szerszej akcji kultywowania pamięci o zmarłych widzewiakach, ale również innych, znanych łódzkich obywatelach. Zależy nam na tym, by wychowywać młodych piłkarzy i kreować ich osobowość nie tylko w trakcie procesu treningowego. Pozaboiskowe aspekty również są dla nas bardzo ważne” – podsumował dyrektor Szymański.

Akcja zorganizowana została przez Akademię Widzewa, przy współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Widzew”. To już kolejna taka wspólna inicjatywa. Przypomnijmy, że w zeszłym roku młodzi piłkarze sprzątali groby zasłużonych widzewskich postaci. Wypada tylko pogratulować!

Foto: widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x