Mroczkowski negocjował z Arką. Chciał zabrać Woźniaka

25 września 2014, 14:48 | Autor:

Mroczkowski_Woźniak

Wciąż pozostający bez pracy były opiekun pierwszej drużyny Widzewa Radosław Mroczkowski był blisko objęcia jednej z drużyn I-ligowych. Trener w ostatnich dniach negocjował warunki umowy z gdyńską Arką, która zwolniła niedawno Dariusz Dźwigałę.

Jak donosi serwis arkowcy.pl Mroczkowski w ostatnich dniach przebywał w Gdyni, gdzie rozmawiał z działaczami na temat warunków,  na jakich miał pracować w Arce. Kwestie finansowe miały zostać ustalone, ale do podpisania umowy i tak jest bardzo daleko. Najprawdopodobniej w ogóle do tego nie dojdzie, a powodem miałyby być sprawy personalne.

Serwis kibiców opisuje, że Radosław Mroczkowski chciał, by wraz z nim do Trójmiasta udali się inni trenerzy, którzy stworzą sztab szkoleniowy. Chodzi o trenera bramkarzy, Andrzeja Woźniaka oraz trenera od przygotowania fizycznego. Zdaniem „Arkowców” gdyński klub nie wyraził zgody na zatrudnienie Woźniaka ze względu na jego związek z aferą korupcyjną (w czasach pracy w Koronie Kielce). Byłemu bramkarzowi Widzewa, a do niedawna opiekunowi golkiperów łódzkiego klubu, dopiero co wygasła dyskwalifikacja nałożona przez PZPN.

Co ciekawe, zdaniem mediów innym mocnym kandydatem, do objęcia Arki Gdynia, jest inny były trener Widzewa, Artur Skowronek. Póki co klub z Trójmiasta postanowił, że w najbliższym meczu zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Dźwigały, Grzegorz Niciński.