Zapowiedź 10. kolejki I ligi

25 września 2014, 11:49 | Autor:

I liga

Półmetek rundy już za nami. Największym wygranym pierwszej połowy jesieni zdaje się być Termalica Nieciecza, która bez porażki przewodzi w tabeli. Na drugim biegunie znajduje się najboleśniejsze rozczarowanie początku tego sezonu – Arka Gdynia. Jakie zmiany przyniesie 10. kolejka?

Bytovia Bytów – Sandecja Nowy Sącz (sobota, godz. 15:00)

Zamykająca tabelę Bytovia nie wygrała meczu aż od inauguracji rozgrywek. Drużyna prowadzona przez Pawła Janasa będzie miała w końcu okazję do przełamania, bowiem do Bytowa przyjeżdża rozbita wewnętrznymi problemami Sandecja. Jej tymczasowym trenerem został Janusz Świerad, bo dotychczasowy, Jozef Kostelnik, zrezygnował. Gospodarze muszą więc kierować się zasadą: jeśli nie teraz, to kiedy?

Typ: 1

Wigry Suwałki – GKS Tychy (sobota, godz. 16:00)

Wigry po niezłym starcie z meczu na mecz spisują się słabiej, a co za tym idzie pomału pikują w tabeli. Mają już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i muszą zacząć wygrywać. Nadarza się dobra okazja do zwycięstwa, bo do Suwałk przyjedzie przedostatni w tabeli GKS Tychy, który na wyjeździe jeszcze nie wygrał. Trzy razy natomiast zremisował, co musi być przestrogą dla beniaminka.

Typ: 1X

Wisła Płock – Arka Gdynia (niedziela, godz. 12:15)

Rozbita Arka, która nie wygrała aż od sześciu spotkań, przyjedzie do Płocka z nowym trenerem, choć na razie tylko tymczasowym. Przed Grzegorzem Nicińskim trudne zadanie, bo Wisła znajduje się w czołówce ligi i ani myśli tracić punkty przed własną publicznością. Płocczanie wygrali dwa ostatnie spotkania i mają ochotę na kolejne zwycięstwo.

Typ: 1X

Stomil Olsztyn – Termalica Nieciecza (niedziela, godz. 12:30)

Lider z Niecieczy pojedzie do Olsztyna, gdzie zmierzy się ze Stomilem. Gospodarze na swoim boisku spisują się jednak w tym sezonie mocno w kratkę. Raz wygrali, raz zremisowali i raz przegrali, a Termalica przywiozła z wojaży pięć zwycięstw na pięć możliwych. Przed olsztynianami więc bardzo trudne zadanie.

Typ: X2

Flota Świnoujście – Miedź Legnica (niedziela, godz. 15:00)

Pojedynek dwóch średniaków ligi. Flota jest niepokonana od pięciu meczów i ma ochotę na przedłużenie tej serii. Miedź z kolei musi pracować nad poprawą wyjazdowego bilansu – na pięć spotkań przegrała trzy.

Typ: 1X

Pogoń Siedlce – Dolcan Ząbki (niedziela, godz. 16:00)

Wciąż niepokonany, ale często remisujący Dolcan, wyjedzie do niedalekich Siedlec. Jest to dobra okazja do przedłużenia dobrej passy i dopisania sobie kolejnych trzech punktów, bo gospodarze znajdują się w kiepskiej formie. Wygrali tylko raz w sezonie, i to podobnie jak Bytovia – w pierwszej kolejce.

Typ: 2

Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz (niedziela, godz. 16:00)

Wydawało się, że Chrobry złapał wiatr w żagle i jego dobra passa jeszcze potrwa. Tymczasem dwie porażki z rzędu sprawiły, że w Głogowie znów zrobiło się nerwowo. Starcie z Olimpią nie będzie wcale łatwiejsze, bowiem ekipa z Grudziądza, to ligowa czołówka, która na wyjazdach w tym sezonie przegrała tylko raz.

Typ: X

Zagłębie Lubin – GKS Katowice (niedziela, godz. 19:46)

W niedzielny wieczór, na zakończenie kolejki, odbędzie się jej hit. W Lubinie aspirujące do awansu Zagłębie podejmie GKS, który ma takie same plany. Ktoś po tym starciu będzie więc musiał przełknąć gorzką pigułkę, chyba, że mecz zakończy się remisem. Wówczas najbardziej ucieszyliby się sąsiedzi w tabeli. Faworytem będą gospodarze, ale na pewno katowiczan stać na wywiezie punktów z Dolnego Ślaska.

Typ: X