Najbliższy rywal – Flota Świnoujście

16 kwietnia 2015, 19:05 | Autor:

Flota Świnoujście będzie najbliższym przeciwnikiem Widzewa w 26. kolejce I ligi. Początek meczu z drużyną prowadzoną przez trenera Romualda Szukiełowicza w sobotę,, o godz. 16:00.

Sylwetka Floty:

Kadra:
Drużyna Floty, to mieszanka doświadczonych zawodników z ekstraklasową przeszłością z młodymi wilkami, z przewagą tych drugich. Trener Szukiełowicz ma jednak do dyspozycji po jednym rutyniarzy w każdej formacji. Obroną kieruje mający ponad 200 gier na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Michał Stasiak. W pomocy rządzi Robert Kolendowicz, a bramki strzeże doświadczony Łukasz Sapela. Zimą odeszło z zespołu kilku wartościowych graczy, jak Sebastian Zalepa, Rafał Grzelak czy Sebastian Olszar. Nie ma też Tomasza Kafarskiego na ławce trenerskiej.

Gwiazda:
Najbardziej znanym piłkarzem „Wyspiarzy”, jest mający za sobą wiele lat piłkarskiej kariery Michał Stasiak. Były widzewiak sięgał w przeszłości po mistrzostwo i superpuchar Polski z Zagłębiem Lubin i zaliczył sezon w greckiej ekstraklasie. Od 2013 roku kieruje formacją obronną Floty, będąc też kapitanem drużyny.

Ostatnie 5 meczów:
11.04 IL:
Arka Gdynia Flota Świnoujście 1:0
04.04 IL: Flota Świnoujście – 
GKS Tychy 1:0
28.03 IL: 
Sandecja Nowy Sącz Flota Świnoujście 1:0
21.03 IL: Flota Świnoujście – Dolcan Ząbki 0:1
14.03 IL: GKS Katowice Flota Świnoujście 2:1

Przewidywana jedenastka:
Sapela – Sołowiej, Stasiak, Bujok – Lisowski, Margol, Brud – Nwaogu, Daniel, Reca – Kort

Ciekawostki:
* w drużynie Floty występuje już tylko jeden były piłkarz Widzewa, obrońca Michał Stasiak, a drugim trenerem jest były zawodnik i szkoleniowiec RTS, Rafał Pawlak. Z kolei w Łodzi występuje obecnie Mateusz Broź, grający w przeszłości w Świnoujściu
* w pierwszym starciu obu zespołów padł remis 1:1. Pięknego gola, na wagę punktu, zdobył wówczas Piotr Mroziński
* niewiele brakowało, by Flota wcale nie przystąpiła do tego meczu. Działaczom udało się jednak poukładać sprawy organizacyjne