„Niebiescy” znów uczcili pamięć kolegi!
18 maja 2012, 10:20 | Autor: Ryan
Już po raz 15-sty kibice Ruchu Chorzów uczcili pamięć zamordowanego 17 maja 1997r. Remigiusza Thiem.
ŚP. „Remi”, pochodzący z Radlina, był wiernym fanem chorzowskiej drużyny. W pamiętnym 97r. został brutalnie zamordowany przez kibiców Górnika Zabrze. W każdą rocznicę Jego śmierci koledzy z FC Radlin oraz pozostali sympatycy Ruchu gromadzą się w tym mieście, aby oddać cześć zmarłemu.
Nie inaczej było 17 maja 2012r, kiedy to już 15 raz fani spotkali się i wspólnie przeszli na cmentarz. Tam, w miejscu pochówku pomodlono się oraz odpalono symbolicznie 2 race. Po udekorowaniu grobu Remigiusza zniczami oraz wieńcem, fani przeszli na miejsce zabójstwa kolegi. Tam również zapalono znicze pod symbolicznym krzyżem oraz race. Okrzykiem także wyrażono pamięć o „Remim”.
W tej wymownej „tradycji” udział wzięła skromna delegacja kibiców Widzewa.
ŚP. „Remi” – na zawsze w naszej pamięci!










Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska