Nieznaczna porażka koszykarek w Polkowicach

24 września 2019, 16:06 | Autor:

W sobotę w Polkowicach koszykarki łódzkiego Widzewa rozegrały kontrolne spotkanie z tamtejszą drużyną CCC. Choć podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego spisały się nieźle, to uległy mistrzyniom w stosunku 63:73.

Pierwsza kwarta należała do polkowiczanek. Zawodniczki CCC wygrały ją w stosunku 18:10. Później gra widzewianek wyglądała dużo lepiej. Druga kwarta zakończyła się remisem 11:11. W kolejnej ponownie uległy rywalkom, tym razem 20:24. W ostatniej części gry do głosu doszły jednak widzewianki i zwyciężyły 22:20, w całym meczu ulegając dziesięcioma punktami.

Skutecznością w sobotnim pojedynku błysnęła Julia Drop, która rzuciła siedemnaście punktów. Dobrze spisała się również Monika Jasnowska, zdobywając czternaście „oczek”. Warto podkreślić, że w tym spotkaniu punktowały wszystkie koszykarki z Łodzi.

Dla widzewianek był to dobry sprawdzian przed inauguracją Basket Ligi Kobiet, która nastąpi już za półtora tygodnia. To właśnie zawodniczki CCC będą pierwszymi rywalkami łodzianek. Mecz odbędzie się w niedzielę, 6 października, o godzinie 19:00.

CCC Polkowice – Widzew Łódź 73:63 (18:10, 11:11, 24:20, 20:22)

Julia Drop 17, Monika Jasnowska 14, Katarina Vucković 11, Arina Biłocerkiwśka 7, Klaudia Gertchen 6, Ewelina Gala, 4 , Jagoda Bandoch 2, Anna Kudelska 2