Nowa miotła zadziałała!

18 grudnia 2017, 11:29 | Autor:

Koszykarki Widzewa Łódź wygrały swój pierwszy mecz w tym sezonie! W debiucie nowego trenera – Dejana Kovacevica – łodzianki przełamały się i pokonały na wyjeździe w 13. kolejce Basket Ligi Kobiet KS Zagłębie Sosnowiec 81-74.

Od początku spotkania było widać determinację w szeregach czerwono-biało-czerwonych. Już po trzech minutach było 2:8 i trener gospodyń, Mirosław Orczyk, musiał wziąć czas. W pierwszej kwarcie bardzo aktywne były Klaudia Gertchen oraz Roksana Schmidt, które złożyły się na 10 z 17 punktów widzewianek w tej części. W drugiej odsłonie koszykarki z „Miasta Włókniarzy” kontynuowały dobrą grę zwłaszcza po atakowanej stronie parkietu. Tym razem ciężar gry wzięły na siebie Kathleen Scheer oraz Darya Zavidna. Dzięki temu obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 31-39 dla gości.

Po zmianie stron więcej sportowej złości pokazały koszykarki z Sosnowca. Głównie za sprawą bardzo dobrej gry swojej rozgrywającej – Amerykanki Naketii Swanier – ruszyły w pogoń na widzewiankami i do końca trzeciej „ćwiartki” zbliżyły się one do łodzianek na 4 punkty. W decydującej części przypomniały o sobie jednak Gertchen i Scheer, które zadbały o to, by w debiucie trenera Kovacevicia zwycięstwo pojechało po raz pierwszy w tym sezonie do Łodzi!

Tradycyjnie w herbem Widzewa na piersi najlepiej zagrała Scheer – 21 punktów i 13 zbiórek. Różnica polegała na tym, że dostała ona duże wsparcie od swoich koleżanek. Powołana do reprezentacji Julia Drop rzuciła 17 „oczek” i dodała 5 asyst, Klaudia Gertchen miała double-double ze zbiórkami 14/10, a Roksana Schmidt wspomogła 16 punktami.

W Basket Lidze Kobiet rozpoczyna się runda rewanżowa. O drugie zwycięstwo z rzędu i drugie ogólnie w tym sezonie naszym dziewczynom przyjdzie się zmierzyć z wiceliderem. Już po Nowym Roku jadą do Bydgoszczy na mecz z tamtejszym Artego.

JAS-FBG ZAGŁĘBIE 74 – 81 WIDZEW

Widzew: Scheer 21, Drop 17, Schmidt 16, Gertchen 14, Zavidna 10, Kopciuch 2, Harvey-Carr 2, Zapart 0, Paździerska 0