O być albo nie być w play-offach

28 marca 2024, 19:57 | Autor:

Piątek będzie decydującym dniem dla koszykarek Widzewa Łódź. Po porażce w pierwszym meczu fazy play-off, podopieczne Anny Chodery rozegrają rewanż przeciwko drużynie AZS Politechnika Korona Kraków. Mecz odbędzie się w Hali Parkowej i będzie on decydujący w kontekście awansu do kolejnego etapu zmagań.

W minioną sobotę czerwono-biało-czerwone poniosły porażkę w pierwszy spotkaniu przeciwko zwycięzcy sezonu zasadniczego. Starcie rozegrane w Krakowie przed większość czasu było kontrolowane przez AZS Politechnikę, która ostatecznie wygrała na własnym terenie 88:66. Taki stan rzeczy stawia widzewianki w bardzo ciężkim położeniu, bowiem w rywalizacji do dwóch zwycięstw, to podopieczne Artura Włodarczyka prowadzą 1:0.

Aby doprowadzić do trzeciego, finałowego meczu trzeba będzie odnieść zwycięstwo w rewanżu. W sumie będzie to już trzecie spotkanie z ekipą z Małopolski w ostatnich tygodniach (AZS był również rywalem łodzianek w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego). Przeciwnik jest zatem łodziankom doskonale znany, ale i ten fakt może okazać się niewystarczający do odniesienia sukcesy. Przyjezdne dysponują bowiem bardzo mocnym składem – znów trzeba będzie uważać na Weronikę Woźniak i Paulinę Majdę, które były kluczowymi ogniwami w ostatnich potyczkach.

Mamy jednak nadzieję, że uda się przezwyciężyć siłę rywalek i przedłużyć szanse na awans do kolejnego etapu. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a AZS Politechniką Koroną Kraków odbędzie się jutro o godz. 18:30 w Hali Parkowej. Bilety wciąż można kupować TUTAJ oraz w kasie przed meczem. Kibice, którzy nie będą mogli stawić się na trybunach, mogą śledzić przebieg zawodów za pośrednictwem poniższej transmisji:

 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jura
3 miesięcy temu

Wszyscy na kosza!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x