Obchody dnia 1 września w Rawie Mazowieckiej

4 września 2015, 14:52 | Autor:

Rawa_1września

Przedwczoraj publikowaliśmy na naszych łamach relację z obchodów upamiętnienia ofiar 1 września w Wieluniu. Teraz zachęcamy Was do przeczytania opisu wydarzeń, związanych z rocznicą agresji niemieckiej na Polskę, w wykonaniu kibiców z Rawy Mazowieckiej.

1 września, o godzinie 4.45, na cmentarzu wojskowym w Rawie Mazowieckiej członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców TYLKO WIDZEW Oddział w Rawie Mazowieckiej, Stowarzyszenia Patriotyczna Rawa oraz przedstawiciele wielu środowisk patriotycznych Rawy Mazowieckiej, w obecności senatora RP Grzegorza Wojciechowskiego, radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Rafała Ambrozika oraz przewodniczącego Rady Miasta Rawa Mazowiecka Zbigniewa Sienkiewicza oddali hołd ofiarom II wojny światowej w 76 drugą rocznicę jej wybuchu.

Modlitwę za ofiary wojny odmówił ojciec Łukasz Nawotczyński, przeor rawskiego klasztoru Ojców Pasjonistów. Wartę honorową pełniło w mundurach WP i stroju powstańczym dwóch młodych rekonstruktorów, uczniów szkół rawskich. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezes OSK Tylko Widzew oddział w Rawie Maz, jednocześnie radny Powiatu Rawskiego Adrian Galach. Po czym przy świetle pochodni i rac złożono wieńce i zapalono znicze.

Obecność mieszkańców jak na tak wczesną porę dopisała, cieszy fakt wielu młodych ludzi którzy zerwali się tak wcześnie, aby uczcić poległych w boju za ojczyznę. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców TYLKO WIDZEW Oddział w Rawie Mazowieckiej po raz trzeci organizuje tą uroczystość w godzinę wybuchu II wojny światowej. Po raz pierwszy współorganizatorem było Stowarzyszenie Patriotyczna Rawa.

FC Rawa Maz.

Wkrótce na WTM więcej zdjęć z Rawy Mazowieckiej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress