Zapowiedź meczu KS Paradyż – Widzew Łódź

4 września 2015, 19:35 | Autor:

Widzew_Astoria

Widzewiacy powracają na wyjazdową ścieżkę. Po środowym meczu z Astorią Szczerców zrównali się punktami z liderującymi rezerwami GKS Bełchatów, ale muszą patrzeć też za siebie. Jutro zmierzą się z mającym tylko „oczko” mniej KS-em Paradyż.

Już przed wizytą w Kleszczowie mówiło się, że to najtrudniejszy z dotychczasowych rywali Widzewa. Przed sobotnią potyczką w Paradyżu wydaje się, że poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Tamtejszy Klub Sportowy zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tuż za łodzianami. Wygrał wszystkie trzy wyjazdowe potyczki, ale u siebie zdarzyła mu się wpadka. W 2. kolejce paradyżanie przegrali aż 2:5 ze Zjednoczonymi Stryków.

Później jednak KS punktował już tylko za trzy. W pokonanym polu zostawił Borutę Zgierz (2:0), Mechanika Radomsko (6:1!) oraz Zawiszę Pajęczno (1:0), a na inaugurację wygrał też 3:0 z Andrespolią Wiśniowa Góra. Najskuteczniejszym piłkarzem jutrzejszych gospodarzy jest Jakub Kos, autor czterech bramek. Ekipa z Paradyża strzela sporo goli, z 14 trafieniami zajmuje pod tym względem drugie miejsce w całej stawce. Jutro przekonamy się, jak atak KS-u wypadnie na tle najlepszej defensywy w lidze.

Witold Obarek o obronę martwić się nie musi. Jego drużyna straciła tylko jedną bramkę, a kontuzjowanego Łukasza Fornalczyka dobrze zastępował w środę Mateusz Milczarek. Więcej powodów do zmartwień jest w ataku. Widzew znów marnował dogodne sytuacje i wygrał zaledwie 1:0, a do tego stracił najlepszego piłkarza meczu z Astorią i swój główny motor napędowy – Adriana Budkę.

Niewiadomą jest również, kto wystąpi na szpicy. W ostatnim spotkaniu znów szansę otrzymał Nikodem Kasperczak, ale nie zagrał porywających zawodów. Natomiast jego zmiennik – Adrian Kralkowski – wyleciał z boiska z czerwoną kartką, wiec trener może chcieć dać mu lekcję i nie wystawić go od początku meczu. Z drugiej strony alternatywy zbyt dużej nie ma. Można jeszcze spróbować wrócić do pomysłu z Aleksandrem Majerzem, o ile ten na dobre wyleczył uraz stawu skokowego.

Sobotni mecz, który ta naprawdę zostanie rozegrany na obiekcie w Wielkiej Woli koło Paradyża, rozpocznie się o godz. 17:00. Na WTM będziecie mogli śledzić tradycyjną Relację LIVE z tego pojedynku!

Przewidywane jedenastki:

KS:
Jędrzejewski – Majsak, Łukasik, Telus, Majewski – Jura, Berc, Bańczyk, Tyczyński – Kos, Koćmin

Widzew:
Sokołowicz – Maczurek, Polit, Dudała, Milczarek – Świątkiewicz, Rachubiński, Okachi, Bartos – Czaplarski – Kralkowski

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress