Oceny widzewiaków po meczu z Jagiellonią

6 sierpnia 2023, 18:23 | Autor:

Drugi mecz wyjazdowy z rzędu i niestety druga porażka. Kibice na trybunach pokazali prawdziwą klasę, czego nie możemy powiedzieć o piłkarzach, którzy zwyczajnie zawiedli. Za Pogoń byliśmy wyrozumiali, jednak klasa rywala miała tutaj znaczenie. Meczu z Jagiellonią nie możemy wybaczyć.

Henrich Ravas:
Za spotkanie z Pogonią go pochwaliliśmy. Miał dużo interwencji i uchronił drużynę od starty wielu bramek. W tym spotkaniu „Jaga” oddała dwa celne strzały – z rzutu karnego i z rzutu wolnego. O karnego pretensji nie mamy, tak jednak strzelenie bramki z rzutu wolnego w róg, w którym znajduje się bramkarz – to nie powinno mieć miejsca.
Ocena: 4,5

Patryk Stępiński:
Nie popełnił błędów przy straconych bramkach, ale nadal to był występ bez większej historii. Odzyskał siedem piłek, w defensywie przegrał zaledwie dwa pojedynki z sześciu, a w ofensywie wygrał jedyny stoczony pojedynek. Notabene, jeden pojedynek w ataku przez dziewięćdziesiąt siedem rozegranych minut to bardzo kiepski wynik. Wygrał tylko jeden pojedynek z pięciu o bezpańską piłkę. Do tego dołożył trzy przejęcia i jedno wybicie – najmniej z całej defensywy. Tylko dwa razy dośrodkowywał, z czego raz celnie.
Ocena: 4

Serafin Szota:
Tak jak kapitan, niczym wyjątkowym nie błysnął. Czternaście strat, z czego sześć na własnej połowie. Odzyskał dziesięć piłek, w tym trzy na połowie rywala. Wygrał trzy z siedmiu pojedynków w defensywie i tylko jeden z dwóch w powietrzu. Do tego dołożył drugą największą ilość przejęć w zespole – dziewięć. Statystyki to jedno, ale pamiętajmy, że defensywa łodzian po wejściu Pululu zwyczajnie zaczęła się gubić. Angolczyk dał genialną zmianę, bo to głównie za jego sprawą nacierały kolejne ataki gospodarzy.
Ocena: 4

Luis Silva:
Z jednym trener Janusz Niedźwiedź ma rację. Bardzo dobrze odnajduje się w rozgrywaniu piłki – najwięcej wymienionych podań, najwięcej długich piłek (siedem z dziesięciu trafiło do adresata) i najwięcej progresywnych podań, bo aż czternaście z dziewiętnastu trafiło do kolegi z drużyny (to ponad dwa razy więcej od drugiego najlepszego pod tym względem piłkarza). Obrońca jednak powinien też bronić, a prawda jest taka, że obecny blok defensywny, o którego sile stanowi Portugalczyk z Serafinem Szotą stracił już sześć goli w trzech meczach. Wspominamy o tym, bo niewątpliwie obrona była sporym mankamentem wiosną i jasnym było przyjście nowego stopera, który powinien podnieść jakość defensywy. Wygrał jeden z trzech pojedynków w obronie i jeden z trzech pojedynków w powietrzu.
Ocena: 4

Fabio Nunes:
Z perspektywy murawy wyglądał na zawodnika, który dobrze wszedł w mecz i jest bardzo aktywny. Później spojrzeliśmy w statystyki i tu już tak kolorowo nie jest. Sześciokrotnie dośrodkowywał – ani razu celnie, połowa z sześciu prób dryblingu zakończyła się sukcesem, a do tego najwięcej, bo osiemnastokrotnie tracił piłkę, z czego siedmiokrotnie na własnej połowie. Bierzemy też pod uwagę, że najwięcej akcji szło właśnie jego stroną, ale jednak po raz drugi Portugalczyk ma na swoim koncie największą ilość strat w zespole. W pojedynkach defensywnych wypadł nieźle, bo wygrał aż pięć z siedmiu, w ofensywie wygrał zaledwie trzy z dziesięciu. Zaliczył też najwięcej przejęć piłki – dwanaście.
Ocena: 4

Marek Hanousek:
Nie wierzymy w to, co zobaczyliśmy. Takiej serii błędów dawno nie widzieliśmy. Najpierw zagranie ręką i rzut wolny. Minutę później kolejne zagranie ręką, które dało Jagielloni rzut karny, a parę minut później zupełnie niepotrzebny faul, po którym pada drugi gol dla gospodarzy. Jeśli chodzi o liczby, to miał najwięcej odzyskanych piłek – jedenaście, wygrał dwa z czterech pojedynków w defensywie i jeden z dwóch w ataku.
Ocena: 3

Ernest Terpiłowski:
Trzeba mu oddać, że dobrze znalazł się pod polem karnym i zdobył bardzo ładną bramkę. W pierwszej połowie mógł podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale zmarnował bardzo dobrą okazję. Jeśli chodzi o samą grę, to wydawało nam się, że w meczu z Pogonią Filip Przybułek był mało aktywny, jednak „Terpił” go przebił! Przez siedemdziesiąt rozegranych przez niego minut, podawał osiem razy, z czego sześć celnie. Wygrał tylko jeden z pięciu pojedynków w defensywie. W ofensywie miał również pięć pojedynków i nie wygrał ani jednego.
Ocena: 5

Filip Przybułek:
Występ personalnie na pewno lepszy, niż ten z Pogonią. Filip zaliczył nieco więcej, bo jedenaście podań, ale warto podkreślić, że tylko jedno było niecelne. Miał stuprocentową skuteczność w dryblingu (jedyna próba zakończyła się sukcesem) i tylko czterokrotnie tracił piłkę – najmniej w drużynie, na równi z Franem Alvarezem. Wygrał dwa z czterech pojedynków w defensywie, ale zaledwie jeden z czterech w ataku. Do tego dołożył trzy przejęcia – najwięcej z piłkarzy grających nad Markiem Hanouskiem. Oby z każdym meczem powoli podnosił poprzeczkę, a będziemy mieli jeszcze z niego pociechę.
Ocena: 4,5

Fran Alvarez:
Po raz kolejny nie rozumiemy jego zmiany. Widzew gra swoją piłkę, wygląda to nieźle i to właśnie ten zawodnik kontroluje tempo i rytm gry widzewiaków. Po jego zejściu tracimy multum atutów w ofensywie i stawiamy na autobus, który już był wypróbowany w Szczecinie i kompletnie nie zadziałał. I argumentacja niektórych kibiców o braku sił mija się raczej z prawdą, bo Fran w meczu z Puszczą zszedł dopiero w osiemdziesiątej minucie i był uznany piłkarzem tego spotkania. Pamiętajmy też, że już naprawdę długo, systematycznie trenuje z zespołem. Znów posiada największy procent celnych podań, wynoszący aż dziewięćdziesiąt dwa procent. Piłkę na swojej połowie stracił zaledwie raz, ogólnie cztery. U Hiszpana na minus wypadają stoczone pojedynki, bo zarówno w defensywie, jak i w ofensywie wygląda to tak samo, czyli wygrany zaledwie jeden pojedynek z trzech stoczonych.
Ocena: 4,5

Bartłomiej Pawłowski:
Cenimy bardzo jego liczby, bo na sam koniec dnia, to on po trzech meczach ma bramkę i dwie asysty, jednak w perspektywie jego gry, jak i całej drużyny, liczby te niewiele zmieniają. Zaliczył ładną asystę przy bramce Terpiłowskiego. Tylko raz uderzał na bramkę rywala i z resztą był to strzał niecelny. Na dwa dośrodkowania, oba był niecelne. Na siedemnaście pojedynków w ofensywie wygrał dziesięć. Ma swoim koncie ma również skuteczność dryblingów wynoszącą pięćdziesiąt osiem procent.
Ocena: 5

Jordi Sanchez:
Jak chwaliliśmy jego zespołowość w dwóch pierwszych meczach, tak w piątek był zwyczajnie irytujący. Słusznie z resztą za nadmierną gestykulację został ukarany żółtym kartonikiem. Rzadko był przy piłce, (siedem podań, z czego pięć celnych) więc tak – mógł być zirytowany, ale na pewnym poziomie należy trzymać ciśnienie. Oddał w tym meczu dwa strzały, z czego jeden był celny – mowa o dobitce na wślizgu po strzale Terpiłowskiego. W ofensywie wygrał dwa z sześciu pojedynków, natomiast w powietrzu na cztery stoczone pojedynki, nie wygrał ani jednego. O to mamy spore pretensje, bo Sanchez przecież dysponuje naprawdę dobrymi warunkami fizycznymi. Nasuwa się zatem myśl, czy nie wypadałoby popracować nad tym elementem gry?
Ocena: 3,5

REZERWOWI

Dominik Kun:
Jako środkowy pomocnik w trzydzieści pięć minut podawał piłkę pięć razy (cztery razy celnie). Zdążył stracić piłkę pięć razy z czego trzykrotnie na własnej połowie, czyli pod tym względem wypada tak jak Marek Hanousek, który rozegrał ponad dziewięćdziesiąt minut. Dwukrotnie odzyskiwał piłkę. Wygrał jeden z trzech pojedynków w defensywie i dwa z trzech w ataku. Nie zmienił absolutnie nic.
Ocena: 3,5

Imad Rondić:
Pierwszy raz dostał dosyć czasu na pokazanie swoich umiejętności. Trzy razy podawał, z czego raz celnie. Jeden z czterech jego dryblingów się powiódł i dziewięciokrotnie tracił piłkę. Dla porównania Jordi, który grał pół godziny dłużej stracił piłkę tylko jeden raz więcej. W ofensywie wygrał dwa z ośmiu pojedynków, a w powietrzu jeden z czterech. Fatalna zmiana.
Ocena: 2

Paweł Zieliński:
Co tu dużo mówić. Przez dwadzieścia osiem minut wymienił tylko jedno podanie, na szczęście celne. Nie wygrał żadnego pojedynku w defensywie oraz w ofensywie.
Ocena: 2,5

Antoni Klimek:
W tym samym czasie, co „Zielu” wymienił trzy podania więcej, ale miał tyle samo celnych. Na trzy stoczone pojedynki w defensywie wygrał wszystkie trzy, a w ofensywie stoczył zaledwie jeden i go przegrał.
Ocena: 2,5

Andrejs Ciganiks:
Zaliczył zaledwie osiem minut, więc nie zostanie oceniony. Z liczb też wiele nie ma, bo zaledwie cztery podania, z czego dwa celne.

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.