Olimpia nie wykorzystała szansy

12 kwietnia 2019, 20:59 | Autor:

28. kolejka II ligi rozpoczęła się dziś w Pruszkowie. Gdyby Olimpia Grudziądz w starciu ze Zniczem zdobyła choć jeden punkt, wyprzedziłaby w tabeli Widzew. Podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali jednak 1:2.

Od pierwszych minut spotkania to gospodarze mieli przewagę. Grudziądzanie nie prezentowali się zbyt dobrze, popełniali też dużo błędów. Na premierowe trafienie trzeba było poczekać do 29. minuty, gdy po kontrataku do siatki trafił Patryk Czarnowski. Jeszcze przed przerwą piłkarz ten podwoił swój dorobek, a w Pruszkowie zaczęło pachnieć sporą niespodzianką.

Po zmianie stron, Olimpia spróbowała odmienić losy meczu. W 68. minucie sędzia podyktował dla niej rzut karny, który na bramkę zamienił Bartosz Sulkowski. Później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza był też Przemysław Kita, ale spudłował. Do samego końca zespół z Grudziądza próbował wyrównać, lecz nie był w stanie tego zrobić.

Goście ponieśli tym samym swoją pierwszą wiosenną porażkę. Oznacza to, że po tej serii gier z całą pewnością nie wyprzedzą w tabeli Widzewa, do którego mają punkt straty. Sami mogą zaś spaść z trzeciego miejsca, jeżeli swój mecz wygra GKS Bełchatów.