Ile Widzew zapłacił agentom?

13 kwietnia 2019, 13:17 | Autor:

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej w swoim raporcie ujawnił kwoty, jakie kluby występujące na centralnym szczeblu rozgrywkowym wydały na prowizje dla pośredników transakcyjnych. W zestawieniu znalazł się oczywiście Widzew.

Pierwsze dane były bardzo niepokojące. Według związku, łodzianie od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku zapłacili agentom aż 495 528 złotych, czyli dużo więcej niż wszyscy drugoligowcy, a także siedemnaście klubów I ligi. Jak się okazało, do raportu wkradł się jednak błąd i kwota szybko została skorygowana.

Ostatecznie, Widzew przekazał pośrednikom transakcyjnym 235 528 złotych. To i tak więcej niż jakikolwiek inny klub na tym poziomie rozgrywkowym, ale kwota ta już tak bardzo nie szokuje. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w analizowanym okresie na al. Piłsudskiego trafiło aż siedemnastu zawodników. Na jednego przypada więc średnio niecałe 14 tysięcy złotych.

Spośród innych drugoligowców, dużo wydał również Górnik Łęczna. Zespół z Lubelszczyzny zapłacił 149 416 złotych. Pozostała część stawki na wynagrodzenia dla pośredników przeznaczyła o wiele mniej. Co ciekawe, liderujący w tabeli Radomiak Radom nie sięgnął do portfela ani razu. Podobnie jak czwarty GKS Bełchatów i piąta Elana Toruń.

Z pełnym raportem zapoznać można się TUTAJ.

Foto: Polski Związek Piłki Nożnej

Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x