GLKS Sarnów/Dalików – Widzew II Łódź 2:2 (1:2)

13 kwietnia 2019, 17:52 | Autor:

Znów meczu nie udało się wygrać rezerwom Widzewa. Na dzień przed występem pierwszego zespołu, podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zremisowali na wyjeździe z GLKS Sarnów/Dalików 2:2. Bramkę na remis stracili w ostatniej akcji spotkania.

Szkoleniowiec łodzian miał do dyspozycji siedmiu piłkarzy pierwszego zespołu. Na boisku w Dalikowie zaprezentowali się Grzegorz GibkiKacper FalonJakub KmitaMarcin KozłowskiMarcin PieńkowskiMarcel Stefaniak i Marek Zuziak.

Jak można się było spodziewać, mecz rozpoczął się od przewagi widzewiaków. Na pierwszego gola musieliśmy jednak czekać do 13. minuty. Z prawej strony dobrze dośrodkował Kozłowski, a Zuziak bez problemu pokonał bramkarza GLKS. Niestety, chwilę później było już 1:1. Marcin Czechulski zdobył bramkę… bezpośrednio z rzutu rożnego! Bardzo pomógł mu Gibki, który praktycznie wbił sobie futbolówkę do siatki.

W 25. minucie widzewiacy ponownie powinni wyjść na prowadzenie. Niestety, w sytuacji sam na sam Jakub Jasiński uderzył minimalnie obok słupka. Po chwili było jednak 2:1. Prawą stroną popędził Pieńkowski i zgrał do środka. Piłkę musnął Falon, ale ta trafiła do Zuziaka, który podwoił swój dorobek w tym spotkaniu. Kilka minut później dobry strzał oddał jeszcze Kmita, lecz bramkarz gospodarzy z trudem z nim sobie poradził. Łodzianie przeważali, jednak do przerwy nie byli już w stanie podwyższyć wyniku.

Od początku drugiej połowy goście znów ruszyli do ataku. Najpierw dwie okazje miał Falon, a później jedną wprowadzony Krystian Marcioch. Obaj nie znaleźli jednak drogi do siatki. W 59. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kozłowski, ale również nie był w stanie zdobyć gola. W kolejnych fragmentach gry na boisku niezbyt dużo się działo.

Na siedem minut przed końcem z boiska zejść musiał Zuziak, który ukarany został czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Gospodarze starali się wyrównać i udało im się to… w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Gola na wagę remisu zdobył po rzucie rożnym Dawid Gzyl. Widzewiacy zremisowali i mają coraz mniejsze szanse na awans do IV ligi.

W następnej kolejce podopieczni trenera Grzeszczakowskiego podejmą na własnym boisku PTC Pabianice. Spotkanie odbędzie się na Łodziance w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 11:00.

19′ Czechulski, 90+4′ Gzyl – 13′, 28′ Zuziak