Olimpia znokautowana w Pucharze Polski

1 listopada 2018, 08:50 | Autor:

Sobotni rywal Widzewa zaliczył w środku tygodnia rozgrzewkę przed spotkaniem z łodzianami. W środowy wieczór Olimpia podejmowała w Pucharze Polski zespół Wisły Płock. Przedstawiciel Ekstraklasy urządził jej tęgie lanie!

Goście strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie, gdy do siatki trafił Carlitos. Gospodarzom dość szybko udało się wyrównać, po strzale Ariela Wawszczyka, ale po chwili było już 2:1 po golu Damiana Szymańskiego. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się znani z ekstraklasowych boisk Semir Stilić oraz Dominik Furman i zrobiło się 1:4. W drugiej połowie obraz gry w Grudziądzu się nie zmieniał. Dla gości kolejne bramki zaliczyli Karol Angielski i Ricardinho. Na moment rozmiary porażki zmniejszył Kacper Skibicki, ale w końcówce Oskar Zawada ustalił wynik meczu na 7:2 dla „Nafciarzy”.

Warto zauważyć, że przeciwko Wiśle drużyna Mariusza Pawlaka zagrała w silnym zestawieniu. W wyjściowej jedenastce wybiegło aż ośmiu podstawowych piłkarzy. Nie było więc mowy o oszczędzaniu kluczowych graczy na starcie z widzewiakami.

Początek sobotniego meczu Olimpia – Widzew o godzinie 17:00.

Olimpia Grudziądz – Wisła Płock 2:7 (1:4)
10′ Wawszczyk, 79′ Skibicki – 2′ Carlitos, 12′ Szymański, 28′ Stilić, 33′ Furman, 73′ Angielski, 77′ Ricardinho, 90′ Zawada