Radomiak gromi w zaległym spotkaniu

31 października 2018, 17:39 | Autor:

Piłkarze II ligi nadrobili dziś wszystkie zaległości. W przełożonym z powodu powołania do reprezentacji meczu czternastej serii gier, Radomiak Radom rozgromił na wyjeździe Błękitnych Stargard aż 6:0!

Już sam początek spotkania zapowiadał, że dla gospodarzy nie będzie to łatwe starcie. W jednej z pierwszych akcji, błąd popełniła defensywa stargardzian, a na bramkę zamienił go Bruno Luz. Choć w następnych minutach Błękitni próbowali odpowiedzieć, drugiego gola zdobył Radomiak. Kolejną pomyłkę obrony wykorzystał Maciej Świdzikowski, który mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Do przerwy radomianie byli w stanie trafić jeszcze raz, gdy rzut karny wykorzystał Leandro.

Druga część gry nie przyniosła zbyt wiele zmian. Radomiak był o klasę lepszy, a kolejne bramki potwierdzały tylko jego dominację. W 56. minucie Mariusza Rzepeckiego strzałem z dystansu pokonał Rafał Makowski, zaś w końcówce dzieła zniszczenia dopełnili Jakub Rolinc i Patryk Winsztal. Ostatecznie, goście wygrali 6:0, choć mieli jeszcze więcej dogodnych sytuacji do zdobycia goli.

Zwycięstwo nie zmieniło miejsca Radomiaka w tabeli, ale zbliżyło go do liderującej dwójki. Podopieczni Dariusza Banasika do Widzewa tracą siedem punktów, a do Elany Toruń tylko jeden. W ostatniej kolejce rundy jesiennej zmierzą się w bardzo ważnym meczu z Górnikiem Łęczna.

Błękitni Stargard – Radomiak Radom o:6 (0:3)
4′ Bruno Luz, 35′ Świdzikowski, 41′ (k) Leandro, 56′ Makowski, 78′ Rolinc, 83′ Winsztal