Orkan Buczek – Widzew II Łódź 1:3 (1:3)

11 września 2022, 19:16 | Autor:

Kolejny krok w czwartoligowej kampanii mają za sobą piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka wygrali dziś w wyjazdowym meczu z Orkanem Buczek 3:1 i po dziewięciu kolejkach pozostają liderami rozgrywek.

Jak czytamy na łamach widzew.com, widzewiacy nie zamierzali czekać na rozwój akcji i od razu zabrali się za strzelanie bramek. Najpierw, w dziesiątej minucie spotkania, wynik otworzył skuteczny nie od dziś Daniel Mąka. Trzy minuty później było już 2:0 – rezultat podwyższył Maciej Kazimierowicz.

To nie był jednak koniec emocji w pierwszej części spotkania. W 33. minucie prowadzenie Widzewa stało się jeszcze okazalsze – bramkarza rywali pokonał tym razem Konrad Niedzielski. Swoje dobre akcje sporadycznie tworzyli piłkarze Orkana, a w 40. minucie jedną z nich na bramkę dla gospodarzy zamienił Jakub Dregier.

Na początku drugiej części spotkania do gry wprowadzani byli zawodnicy z ławki jak choćby Dawid Owczarek czy będący niedawno w kadrze na mecz pierwszej drużyny z Cracovią Ignacy Dawid. Wynik tego meczu nie uległ już zmianie, choć to widzewiacy kontrolowali przebieg gry i nie wykorzystali kilku szans na podwyższenie wyniku.

Brak skuteczności w drugiej połowie skomentował też trener Czubak: Myślę, że to był mecz z największą liczbą niewykorzystanych sytuacji w tym sezonie. Musimy pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko kreowanie okazji, ale również ich zamienianie na bramki, a tego dzisiaj zabrakło. W drugiej połowie padł wynik 0:0, a to jest bardzo niebezpieczne. Przeciwnik może mieć stały fragment gry, skorzystać z niego i wszystko się odmienia” – powiedział dla widzew.com szkoleniowiec łódzkiej ekipy.

Następny mecz ligowy czerwono-biało-czerwoni rozegrają w sobotę, a przeciwnikiem będzie AKS SMS Łódź. Zanim to jednak nastąpi, drugi zespół czeka jeszcze pucharowa batalia, w której na drodze łodzian staną Termy Ner Poddębice. Mecz ten zaplanowano na środowy wieczór.

40′ J. Dregier – 10′ Mąka, 13′ Kazimierowicz, 33′ Niedzielski

Buczkowski – Tlaga, Lenart, Chwałowski, Pokorski (46′ Owczarek) – Dębiński (72′ Plichta), Maciej Kazimierowicz, Trenkner (46′ Dawid), Mąka, Kempski (64′ Juchacz), Niedzielski (80′ Przybułek)

Rezerwowi: Reszka – Wszołek